Kars Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünün Köy Ziyaretleri Devam Ediyor

Kars Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünün Köy Ziyaretleri Devam Ediyor(ışık Çapanoğlu/kars-iha)

KARS 05.08.2015, 11:56
Kars Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğünün Köy Ziyaretleri Devam Ediyor
banner230
Kars İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, köy ziyaretlerini sürdürüyor.
Düzgün, gerçekleştirdiği ziyaretlerde, çiftçilerin yaşadıkları sıkıntıları yerinde gözlemleyerek çiftçileri dinledi.
Köy ziyaretleri hakkında açıklama yapan Dr. Hüseyin Düzgün, “Çiftçilerimizin 2015 yılı zirai faaliyetleri hızlandı ve ilimizde ot biçimi başladı. Üreticiler, hem kendi geçimlerini hem de hayvanlarının kışlık ihtiyaçlarını karşılamak için ot biçiyor. Biçtikleri otları balya haline getirip hayvanlarının kışın karınlarını doyuracağı otları hazır hale getirmeye çalışıyor” dedi.
Düzgün, “Eskiden orak ve tırpanlarla günlerce süren ot biçme, şimdi yerini modern makine-ekipmanlara bıraktı ve ot biçmek artık daha kolay oldu. Üreticiler makine-ekipman desteğinden faydalanarak otu balya yaparak işgücünden ve zamandan tasarruf etmişlerdir. Zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerinin kolaylaştığı ve üretim maliyetlerine katkı vererek uluslararası düzeyde rekabet edilebilirliğe, gelişmeye katkı sağlamak Müdürlüğümüzün önem verdiği bir durumdur. İnşallah miktar ve kalite itibariyle bu seneki ürünlerimiz çok daha iyi olacağı ve çiftçimizin yüzünün güleceğine inanıyorum” diye konuştu.
Ziyaret ettiği köylerde köylülerle de sohbet etmeyi ihmal etmeyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, çiftçilere bu zirai dönemde ürünlerinin bereketli ve bol kazanç getirmesini temennisinde bulundu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Aralık 2019
İmsak 06:15
Güneş 07:44
Öğle 12:40
İkindi 15:07
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@