Anadolu’nun İlk Belediye Binası Turizm Merkezi Oluyor

Karaman Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan ve Anadolu’nun ilk belediye binası olarak bilinen taş bina turizm merkezi oluyor.İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan ve Karaman’ın en eski yapılarından birisi olan ’’Taş Bina’’ bundan...

Karaman 08.07.2015, 16:57
Anadolu’nun İlk Belediye Binası Turizm Merkezi Oluyor
banner230
Karaman Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan ve Anadolu’nun ilk belediye binası olarak bilinen taş bina turizm merkezi oluyor.
İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan ve Karaman’ın en eski yapılarından birisi olan ’’Taş Bina’’ bundan sonra Karaman Turizm Merkezi olarak hizmet verecek. Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıyan ve tarihi ile önemli bir yapı olan ’’Taş Bina’’ Karaman’da turizmin gelişmesine büyük katkı yapacak. Karaman Belediyesi’nin yenileme çalışmaları sonucunda daha estetik bir görünüm kazanan Taş Bina, Karaman’a Turizm Merkezi olarak hizmet etmeye devam edecek.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Taş Bina’nın Karaman kent tarihinin ve kültürünün en önemli eserlerinden birisi olduğunu söyleyerek, "Karaman’ın tanıtımının yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerin yoğun olarak yer aldığı ve turizm potansiyelinin yüksek olduğu yöreleri korumak, kullanmak, kalkınmayı ve planlı gelişimi sağlamak amacıyla belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimizin tarihi yapılarından birisi olan ’Taş Bina’ Anadolu’un ilk belediye binası olması ile de ayrı bir önem taşıyor. Bu bina Karaman’ın önemli simgelerinden birisidir. Kültüre ve tarihe ev sahipliği yapan bu binamızı artık turizm merkezi yapacağız. Çünkü bu kadar tarihe ve kültüre ev sahipliği yapmış görkemli bir değerimize turizm merkezi olmak yakışır. Turizmin gelişmesine böyle katkı sağlamış olacağız. Taş bina merkezi bölgede bulunması nedeniyle çok avantajlı bir durumda. Burada yerli ve yabancı turistleri ağırlayacağız. Karaman’a dair ne varsa burada sergileyeceğiz. Karaman’ı bir turizm merkezi haline getirmek için gereken bütün çalışmaları yapacağız” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:28
Güneş 06:50
Öğle 12:31
İkindi 15:32
Akşam 18:02
Yatsı 19:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@