Milletvekili Kahveci’den Öğrenci Artışı Değerlendirmesi

Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Üniversitesinin Bu Yıl Öğrenci Alımları Sonrası 50 Bini Aştığını Amaçlarının İse Üniversitenin Türkiye Ve Dünya'da Önemli Eğitim Kurumu Haline Getirmek Olduğunu Söyledi.

Karabük 30.07.2015, 16:08
Milletvekili Kahveci’den Öğrenci Artışı Değerlendirmesi
banner230
AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Üniversitesi’nde bu yıl alınan yeni öğrenci sayısı ile üniversitenin 50 binin üzerine çıktığını söyledi.
2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesinin hızla büyüdüğünü ve geliştiğini kaydeden Osman Kahveci, “Öğrenci sayımız 50 binin üzerine çıktı ve bu yılki öğrenci kontenjanlarımız yüzde 99’un üzerinde tercih edildi. Rektörümüz Refik Polat’ın geçen hafta açıkladığı öğrenci yerleştirme sayısı ve üniversite öğrenci sayısı bir kez daha Karabük’ümüzün, Karabük Üniversitemizin yüzünü ağartmıştır. Bu vesileyle Karabük Üniversitesini kazanan öğrencilerimize başarılar diliyor, sanayi ve turizm şehri olan ilimize çocuklarını gönderecek ailelerinde gözlerinin arkada kalmamasını istiyorum.” dedi.
Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Karabük Üniversitesi’nin kurulmasında ve hızla büyümesindeki en büyük desteğin AK Parti hükümetinin olduğunun altını çizerek, sadece 2015 yılı içerisinde üniversiteye 116 milyon TL kaynak aktarıldığını ve KARDEMİR’inde Karabük Üniversitesine ciddi destekler verdiğini hatırlattı.
“AMACIMIZ ÜNİVERSİTEYİ TÜRKİYE VE DÜNYANIN ÖNEMLİ EĞİTİM MERKEZİ HALİNE GETİRMEK”
Yeni eğitim hedeflerinden birisinin de üniversite öğrencilerin yaz aylarında Karabük’te staj ve pratik eğitimlerinin yapabilmeleri konusunda çalışmalar olacağını ifade eden Kahveci, “ Eğitimli ve iyi yetişmiş iş gücü ihtiyacının bu kapsamda değerlendirilebileceğini düşünüyorum. Bu konuda Üniversite Rektörü ile görüş birliği içerisinde olduk. Rektörümüz Refik Polat ile birlikte bu konuları istişare ediyoruz amacımız Karabük Üniversitesini Türkiye’nin ve Dünyanın önemli eğitim merkezlerinden biri haline getirmek. Öğrencilerimiz için gerek KYK ve gerekse özel sektöre ait yeteri kadar yurt yapılmaktadır. Bu çalışmalar ile birlikte yeni dönemde açılacak yurtlarımızla öğrencilerimiz önemli bir barınma sorunu ile karşılaşmayacaklardır.” dedi.
“HALK KİMİN DOĞRU SÖYLEDİĞİNİ GÖRÜDÜ”
Kahveci konuşmasını şöyle sürdürdü; “ 7 Haziran seçimleri öncesi muhalefet partileri Karabük Üniversitemizin öğrenci sayısının 25 bin’in altına düşeceğine dair bir takım açıklamalarla hemşerilerimizin kafalarında soru işareti bırakmaya çalışmışlardı. Ama biz de cevaben bunların aslı olmayan seçim propagandası olduğunu kamuoyuna açıklamıştık. Halkımız şimdi kimin doğru kimin yanlış olduğunu daha iyi görmüştür.”
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@