MHP Karabük Mileltvekili Adayı Durmuş Yalçın:

MHP Karabük Milletvekili Adayı Durmuş Yalçın, “2002 yılında 225 bin olan nüfusumuzun bugün 27 bin artması; 40 bin de öğrencimizin büyük çoğunluğu şehir dışından geldiği için nüfusumuzun 290 bini bulması ve Milletvekili sayımızın...

MHP Karabük Mileltvekili Adayı Durmuş Yalçın:
banner230
MHP Karabük Milletvekili Adayı Durmuş Yalçın, “2002 yılında 225 bin olan nüfusumuzun bugün 27 bin artması; 40 bin de öğrencimizin büyük çoğunluğu şehir dışından geldiği için nüfusumuzun 290 bini bulması ve Milletvekili sayımızın da 3 olması gerekirdi” dedi.
“Milletvekilinin görevi bizim haklarımızı mecliste savunmak değil mi?” diye soran Durmuş Yalçın, Ak Parti Karabük Milletvekili ve adayı Osman Kahveci’nin 4 yıllık vekilliğinde halkın arasına girmediğini, onları Ankara’da dinlemeyip, temsil etmediğini facebook hesabında yayınladığı vatandaşların veryansın videoları ile açıkladı.
Yalçın, Kahveci’nin 4 yılda yaptığı 25 meclis konuşmasından sadece bir tanesinde Karabük’ü konuştuğunu, onu da seçim süreci başlayınca yaptığını söyledi.
Konuşmalarında Ovacık ve Eflani’nin turist çektiğini Meclis kürsüsünden dillendirmesini ise gerçekçi bulmayan Yalçın, “Ovacık dağlarında biz turist göremedik, Eflani’de ise tarım ve hayvancılıkta iflas noktasına gelen vatandaşlarımızın isyanı var sadece. Osman Bey’in konuşmasında söylenenlerin ise sadece “yapacağız” “başlayacak”, “gerçekleştireceğiz” gibi günü kurtaran sözler” olduğunu ifade etti.
MHP Milletvekili Adayı Yalçın, her seçimde Filyos Liman Projesi gibi tartışma konusu olan ve gerçekleştirilemeyen Keltepe Kayak Merkezi projelerini de gündeme getirdi. Keltepe’nin karlar eridikten sonra inşaatçı firmaya teslim edileceğini söyleyen AK Parti Milletvekili Osman Kahveci’ye;
“Sayın Kahveci, görev süreniz olan 4 yılda karlar hiç erimedi mi? AK Partili vekiller, bu seçimlerin de atlatılmasından sonra Karabük’ün iş ve aş problemini yine unutacaklar ve tüneli geçince son 13 yılda olduğu gibi Karabük’ü 4 yıl! yani yapılacak bir sonraki seçime kadar hatırlamayacaklar.
Kahveci, Karabük büyüyor iddiasında, o yüzden mi Karabük’ü 3 Milletvekilliğinden 2’ye düşürdünüz? Türkiye’nin en uç noktası Hakkâri’nin nüfus 276 bin ve 3 vekil ile temsil ediliyor. Bir zamanlar biz de 3 vekil ile temsil edilmiyor muyduk? Tekrar soruyorum madem büyüyoruz, sizi 2002’de 3 kişi yolladık Ankara’ya biriniz orada kayboldu mu? Bizim hizmet anlayışımız temsilimizi 3 vekilden 2’ye düşüren beceriksiz temsil değil; Ankara’da sahipsiz kalan Karabükümüzü 3 milletvekilden 4 vekile çıkarmaya çalışacak bir vizyondadır. Karabük günden güne küçülüyor, 2002 yılında 225 bin olan nüfusumuz 2015 yılında 232 bine ancak yükseldi. Bu da 40 bin öğrenciye sahip Karabük Üniversitemizden kaynaklanıyor. Osman Kahveci bey’in söylediği gibi Türkiye büyüdükçe Karabük de büyüseydi; ülke nüfusumuz 13 yılda yüzde 12 arttı, o halde 2002 yılında 225 bin olan nüfusumuzun bugün 27 bin artması, 40 bin de öğrencimizin büyük çoğunluğu şehir dışından geldiği için nüfusumuzun 290 bini bulması ve Milletvekili sayımızın da 3 olması gerekirdi” dedi.
YORUM EKLE