“Evde Bakım Hizmeti” Projesi Protokolü İmzalandı

Kilis Belediyesi ile Kamu Hastaneleri Birliği arasında “Evde Bakım hizmeti” projesi protokolü imzalandı.Protokol Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ve Kilis Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Nöroloji Uzmanı Dr. Serdar Sarıfakı tarafından...

“Evde Bakım Hizmeti” Projesi Protokolü İmzalandı
banner230
Kilis Belediyesi ile Kamu Hastaneleri Birliği arasında “Evde Bakım hizmeti” projesi protokolü imzalandı.
Protokol Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ve Kilis Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Nöroloji Uzmanı Dr. Serdar Sarıfakı tarafından imzalandı.
Yapılan protokolle, Kilis Belediyesi tarafından tam donanımlı bir ambulans Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne tahsis edilerek, evde bakım hizmeti alanların hastaneye taşınması, evdeki bakımlarının yapılması işlerinde kullanılacak.
Belediye Başkanı Hasan Kara, yaptığı açıklamada, “Bu proje ile Kilis’te, evde bakıma muhtaç olanların hizmetinde kullanılacak. Bu hastalarımızın rapor işlemleri, hastanedeki sağlık işlemleri ile evdeki bakımları için sağlık personeli tarafından kullanılacak. Böylece vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alınması sağlanacak” dedi.
Kilis Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Nöroloji Uzmanı Dr. Serdar Sarıfakı ise, aracın hastanede ameliyat olup bir süre sonra kontrole gidecekler ile evde bakıma muhtaç olan kişilerin sağlık hizmetlerinde kullanılacağını söyledi.
YORUM EKLE