Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmaları Başlıyor

İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Yemliha Aksoy, Kilis, Hatay,şanlıurfa,mardin Ve Şirnak İllerinde Çocuk Felci Destek Aşılama Çalişmalarinin Birinci Turu 20-26 Nisan 2015 Ve İkinci Turu 29 Mayıs- 4 Haziran 2015 Tarihleri Arasında Sağlık Personeli Tarafından Kapı Kapı Dolaşılarak Yapılacağını Söyledi

Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmaları Başlıyor
banner230
İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Yemliha Aksoy, Kilis, Hatay,Şanlıurfa,Mardin ve Şırnak illerinde Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmalarının birinci turunun 20-26 Nisan 2015 ve ikinci turunun 29 Mayıs-4 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacağını söyledi.
Uzman Dr. Yemliha Aksoy, 29 Ekim 2013 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yapılan açıklamaya göre, Suriye’de vahşi çocuk felci virüsünün varlığı ve buna bağlı vakalar olduğu teyit edildiğini ifade ederek, “Suriye ile olan uzun sınırımız ve içinde bulunulan durumdan dolayı yoğun nüfus hareketleri nedeniyle, ülkemiz poliovirüs importasyon riski altındadır. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Polio Eradikasyon Programı Sertifikasyon Komitesi tarafından Suriye ve Irak ile ile birinci derece aktif sınır bağlantısı olan illerimizde sınırdan nüfus hareketliliklerinin de çok olması nedeniyle 0-59 ay yaş grubundaki tüm çocuklara iki tur halinde "Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmaları" yapılması kararı alınmıştır. Bu kapsamda İlimizin de içerisinde olduğu Hatay, Şanlıurfa,Mardin ve Şırnak illerinde Çocuk Felci Destek Aşılama Çalışmalarının birinci turu 20-26 Nisan 2015 ve ikinci turu 29 Mayıs- 4 Haziran 2015 tarihleri arasında sağlık personellerimiz tarafından kapı kapı dolaşılarak yapılacaktır. Aşılama için kapınıza gelen sağlık personelimize yardımcı olunması ve evde bulunamadığından dolayı aşılanamayan çocuklarımızın kayıtlı oldukları Aile Hekimlerine müracaat ederek aşılarının yapılmasının sağlanması hususunda halkımızın gerekli duyarlılığı göstermesini istiyoruz” dedi.
YORUM EKLE