Rahvan Atlar Birincilik İçin Yarıştı

Kütahya Rahvan Atlı Spor Kulübü tarafından düzenlenen ’Hoş geldin bahar’ isimli rahvan at yarışmaları, ilgi gördü.Kütahya Rahvan At Yarışları, Atlı Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Bölgesel düzeyde gerçekleştirilen yarışa...

Rahvan Atlar Birincilik İçin Yarıştı
banner230
Kütahya Rahvan Atlı Spor Kulübü tarafından düzenlenen ’Hoş geldin bahar’ isimli rahvan at yarışmaları, ilgi gördü.
Kütahya Rahvan At Yarışları, Atlı Spor Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Bölgesel düzeyde gerçekleştirilen yarışa çok sayıda rahvan at ve at severler katıldı. Yarışa 50 Rahvan At 9 kategoride birbirleriyle mücadele etti.
Rahvan Atlı Spor Kulübü Başkanı Birol Babanoğlu, “Çocuklarımız atları severek onlarla birlikte büyük bir coşku yaşadılar. Yarışları izleyen seyirciler ve at sahipleri Atlı Spor Tesisleri’nde baharın güzel havasında rahvan atların kıyasıya rekabetini izleyip, mutlu bir hafta sonu geçirdiler” dedi.
’Hoş Geldin Bahar’ rahvan at yarışmaları yarışma sonuçları ile ilgili olarak Rahvan Atlı Spor Kulüp Genel sekreteri Alper Demiral’ın yaptığı açıklamaya göre, Tozkoparan: Yusuf Uyar, 3’lü taylar: Sadık Erdoğmuş, 4’lü taylar: Atilla Özgen,Taze Beşli: Birol Babanoğlu,Deste: Resul Demir, Küçük orta: Halil İbrahim Usta, Büyük orta: Danyal Babanoğlu, ve Başaltı: Mesut Akarel,Baş: Ahmet Dönmez birinci oldu.(MB-EFE)
YORUM EKLE