Kütahya, ’Anadolu Günleri Etkinliği’nde De Tanıtılıyor

Kütahya, ’Anadolu’nun Tüm Renkleri Bursa’da’ temasıyla 32 il derneğinin oluşturduğu BİLDEF tarafından bu sene ilki yapılan ’Bursa 1. Anadolu Günleri’, Merinos AKKM Fuar Alanı’nda tanıtılıyor.Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan...

Kütahya, ’Anadolu Günleri Etkinliği’nde De Tanıtılıyor
banner230
Kütahya, ’Anadolu’nun Tüm Renkleri Bursa’da’ temasıyla 32 il derneğinin oluşturduğu BİLDEF tarafından bu sene ilki yapılan ’Bursa 1. Anadolu Günleri’, Merinos AKKM Fuar Alanı’nda tanıtılıyor.
Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Kütahya’nın tarihi, kültürel , sanatsal ve termal değerlerinin tanıtımına büyük önem verildiğini kaydetti.
Etkinlikli ilgili bir açıklama yapan Ertaş, "Kütahya’nın 14. yüzyıldan bu yana gelişerek devam eden Çini Sanatının en güzel örnekleri ile Çininin oluşumunu görsel olarak gösteren Çini çarkından örnekler, yöresel kıyafetlerimiz ,nakış örneklerimiz, ayrıca önemli bir gümüş üretim merkezi olan Kütahya da ki gümüş işlemeciliği örnekleri de sergilenmektedir.
Kütahya Standımızı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ziyaret etmişlerdir.Kütahya standımızın yerli ve yabancı çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a ve Bursa Valimize Kütahya Belediye Başkanımız Kamil Saraçoğlu adına hediyemizi takdim ettik.Bursa da düzenlenen tanıtım günleri için Belediye Başkanımız Kamil Kamil Saraçoğlu adına emeği geçenlere teşekkür ederim" diye konuştu. (EFE)
YORUM EKLE