Kur’an Kursu’ndan Kutlu Doğum Helvası

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde Kütahya Müftülüğü Bölge Yatılı Erkek Kur'an Kursu Tarafından Halka Helva Dağıtıldı

Kur’an Kursu’ndan Kutlu Doğum Helvası
banner230
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kütahya Müftülüğü Bölge Yatılı Erkek Kur’an Kursu tarafından halka helva dağıtıldı.
Kütahya Müftü Yardımcısı Ahmet Akyıl, helva dağıtımı öncesinde bir konuşma yaptı. Akyıl, "Sevgili Peygamberimizi cömert idi. İnfak edemediği iki dinarı evde kalsa o gece uyuyamazdı. Çok temizdi, temizliği severdi. Saçını sakalını temiz tutar ve tarardı. Çok ibadet eder. Fakat dünyayı da ihmal etmezdi. Sporu tavsiye eder yüzme ve atıcılık gibi faaliyetleri severdi" diye konuştu.
Yapılan dualar ve konuşmalar sonunda ilk helvayı vatandaşlara Ahmet Akyıl dağıttı.
Helva dağıtım törene Müftülük Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü İhsan Baştürk, Merkez Vaizi Ramazan Mercan, Mollabey Kur’an Kursu Derneği Başkanı Mehmet Dalkılıç, Dernek Yönetim Kurulu üyesi Ali Hatipoğlu ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.
Bölge Yatılı Kur’an Kursu Yöneticisi Mehmet Oruç, bu yıl 7. gerçekleştirilen Kutlu Doğum Helvası dağıtımının artık geleneksel hale geldiğini kaydetti. (EFE)
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273