İmamlara Hizmet İçi Eğitim

Hisarcık Müftülüğü tarafından ilçe ve köylerdeki D Sınıfı camilerde görev yapan din görevlilerine yönelik Kur’an-ı Kerim ağırlıklı hizmet içi eğitim kursu düzenlendi.Müftülük binasında yapılan ikinci dönem eğitim çalışmasına...

KÜTAHYA 14.04.2015, 11:56
İmamlara Hizmet İçi Eğitim
banner230
Hisarcık Müftülüğü tarafından ilçe ve köylerdeki D Sınıfı camilerde görev yapan din görevlilerine yönelik Kur’an-ı Kerim ağırlıklı hizmet içi eğitim kursu düzenlendi.
Müftülük binasında yapılan ikinci dönem eğitim çalışmasına ilçe merkezi ve köylerde D Sınıfı camilerde görev yapan 13 din görevlisi katılıyor. Hizmet İçi Eğitim Kursu İlçe Müftüsü Mustafa Arda ve Emet Vaizi Bilal Aydoğdu tarafından veriliyor.
İlçe Müftüsü Mustafa Arda, personelin mesleki formasyonunu geliştirmek ve hizmette etkinlik ve verimliliklerini artırmak amacıyla verilen hizmet içi eğitim çalışmalarında din görevlilerine Kur’an-ı Kerimi güzel okuma, tecvit (mahrec), kıraat, İmam- Hatip müfredat ezber program tekrarı, yüzünden okuma, din hizmetlerinde imam hatiplik, ezan ve müezzinliğin önemi, duaların tekrarı konularında hafta içi 4 gün 5’şer saat olmak üzere toplam 8 hafta hizmet içi eğitim verileceğini kaydetti. Müftü Arda, C Sınıfı cami imamları ile hafızlara da muhtelif illerdeki eğitim merkezlerinde hizmet içi eğitim verileceğini belirtti.(MA-EFE)
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@