Hisarcık Belediyesi’nden Ağaç Budama Çalışmaları

Hisarcık Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, parklarda, refüjlerde ve yol kenarlarında bulunan ağaçların budama çalışmalarına devam ediyor.Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, ilgili ekiplerin ağaçlara zarar vermeden...

Hisarcık Belediyesi’nden Ağaç Budama Çalışmaları
banner230
Hisarcık Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, parklarda, refüjlerde ve yol kenarlarında bulunan ağaçların budama çalışmalarına devam ediyor.
Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, ilgili ekiplerin ağaçlara zarar vermeden sağlıklı şekilde budama çalışması yaptığı belirtti.
Budama çalışmalarında ağaçların daha güzel ve sağlıklı görünüme kavuşturulmasını hedeflediklerine işaret eden Çalışkan, " İlçenin parklarına ve yeşil alanlarına sahip çıkarak en iyi şekilde koruma ve güzelleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Yol kenarlarında, park ve bahçelerde kuruyan tehlike arz eden, ayrıca lodos sonucu dalları kırılan ağaçların budama ve bakımları titizlikle yapılıyor. Ağaç budama çalışmalarında; ağaçların yere sarkan dallarının temizlenmesi, ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek, sağlıklı kalmalarını sağlamak ve rüzgâr nedeni ile ağaç dallarının kırılıp herhangi bir zarara uğratılmaması amaçlanıyor. Yalnız parklarla kalmayıp, mahallelerde de bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız ilçenin yeşil alanlarını artırmak, ağaçların düzenli olarak bakımını yapmak ve korumaktır" dedi.(MA-EFE)
YORUM EKLE