Fazıl Kasap’dan Anneler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Adayı Fazıl Kasap, “anneler Günü” Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı

Fazıl Kasap’dan Anneler Günü Mesajı
banner230
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya milletvekili adayı Fazıl Kasap, ’Anneler Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Annelerin hayatın en latif, en pak ve en saf güzelliklerini hissettiren manevi bir değere haiz olduklarını ifade eden milletvekili adayı Kasap, Anneler Günü’nü annelere sonsuz muhabbet ve sevgide bağlılığın ifade bulduğu anlamlı bir gün olarak değerlendirdi.
Annelerin karşılıksız sevgi, fedakarlık ve emeklerinin hiçbir maddi değer ile ölçülemeyecek kadar mukaddes olduğunun altını çizen Kasap, “Şefkat ve sevginin timsali olan annelerimiz aynı zamanda aydınlık Türkiye’nin gerçek mimarlarıdır. Onların bir nakkaş edasıyla ilmek ilmek sevgiyle dokudukları yürekler, bu ülkenin huzuru, sükûnu, barışı ve her alanda çağdaş Türkiye’nin inşasının yegâne sigortasıdır. Annelerin hududu olmayan sevgi pınarlarından evlatlarının yüreklerinde inkişaf eden umutlar, hem ülke sathında hem de evrensel bazda barışın ve kardeşliğin de güvencesi olacaktır. Asaletin ve zarafetin mukaddes numunelerinden olan anneler, Türk Milleti olarak varlığımızın güvencesi oldukları gibi aynı zamanda birlik ve bütünlük içerisinde yaşamamız da kilit bir role de sahiptirler. Bizi biz yapan ve bizi millet kılan milli ve manevi değerlerimizin yaşatılmasında, kültürümüzün ve geleneklerimizin tatbikinde de en büyük pay sahibi annelerimizdir” dedi.
Anneleri dünyanın her türlü elem ve meşakkatleri karşısında manevi sığınak olarak niteleyen Milletvekili adayı Kasap anneliğin İslam dininde önemli bir yeri olduğunu belirttiği açıklamasında, “Anneliğin yüce bir makam olduğunu ifade eden Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (SAV), ‘Cennet Annelerin Ayakları Altındadır’ sözü ile o kutsal mertebeye işaret etmiştir” ifadelerini kullandı.
Türkiye’de mutluluğun hakim olabilmesi ve sevginin kaim kılınabilmesinin yolunun annelerin yüzünü güldürmekten geçtiğini ifade eden Fazıl Kasap, annelerin yüreğinin serin olduğu bir ülkenin müreffeh bir ülke olacağının altını çizdi. Kasap, evladını teröre kurban vermiş şehit annelerinin de acısını yüreğinde derinden hissettiğini, hepsine sabır dilediğini vurguladı.
Hayata gözlerini kapatıp ahirete göç eden anneleri de rahmet ve minnetle anan Kasap, mesajını şu sözlerle tamamladı: "Bu anlamlı günde hayatlarını çocuklarına adamış, sevginin ve saygının en iyisine layık olan annelerimizin ve yüreği Annelik Duygusuyla dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Gününü yürekten kutluyorum.”
YORUM EKLE