Bu Okul Proje Şampiyonu

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Karacahisar köyünde faaliyet gösteren İlköğretim Okulu hayata geçirdiği birbirinden ilginç projeleri ile şampiyon oldu.12 öğretmen ve 100 öğrencili okulun müdürü Rasim Gümüş geleceğin teminatı...

Bu Okul Proje Şampiyonu
banner230
Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Karacahisar köyünde faaliyet gösteren İlköğretim Okulu hayata geçirdiği birbirinden ilginç projeleri ile şampiyon oldu.
12 öğretmen ve 100 öğrencili okulun müdürü Rasim Gümüş geleceğin teminatı gençleri şimdiden şekillendirebilmek için birbirinden ilginç projeler geliştirip hayata geçirdiklerini ve hepsinden başarılı sonuçlar elde ettiklerini söyledi.
İlçe merkezine 23 kilometre uzaklıktaki okulda öğretmen arkadaşlarının yardımı ve gayretleri ile emsallerine örnek teşkil edebilecek sanal ortamda bir dergi çıkardıklarını dile getiren Gümüş, eğitimin kalitesini yükseltmek maksadıyla her gün öğle arasında öğretmen ve öğrencilerin gönüllü olarak 15’er dakika kitap okuma kampanyası başlattıklarını ve kampanyanın hem öğretmen arkadaşları hem de öğrenciler tarafından çok tutulduğuna vurgu yaptı.
Başarı için her yolu denediklerini ifade eden Gümüş, Etkinlik Sınıfı” oluşturarak öğrencilerin teneffüs saatlerinde bahçede oyun oynamak yerine zeka geliştirici oyunlarla vakit geçirdiklerini bildirdi.
Her ay değişik bir konuda sosyal ve kültürel anlamda şiir okuma yarışı düzenlediklerini ifade eden Gümüş, “Bir komisyon tarafından belirlenen başarılı öğrencilere madalya, ailelerine de başarı belgesi takdim ederek elde edilen başarıya öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra velileri de ortak ediyoruz” dedi.
İlginç projeleri arasında kısa metrajlı film çekmenin de bulunduğuna vurgu yapan Gümüş, “Her şey eğitim için. Öğretmen arkadaşlarımızla bir dakika bile boş durmuyoruz. Öğrencilerimizi geleceğe nasıl hazırlarız. Onları nasıl şekillendiririz. Eğitimde kaliteyi nasıl yakalarız. Çıtayı nasıl yükseltiriz. Hep bunların hesabını yapıyoruz. Bunun için de çeşitli projeler üretiyor ve hayata geçiriyoruz. Projelerimizin başarıyla sonuçlanması ve hem İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz hem de Kaymakamımız tarafından takdirle karşılanması bizim çalışma şevkimizi artırıyor. Bunun yanında velilerden de övgüler alıyoruz. Bu bizi çok mutlu ediyor. Öğretmen arkadaşlarıma özverili davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Köy halkından Mehmet Yıldırım (62), “Köy halkı olarak öğretmenlerimizden ve birbirinden ilginç projelerinden gurur duyuyoruz. Köyümüze eğitim alanında böyle başarılı bir ekip daha önce hiç gelmemişti. Öğretmenlerimizden çok memnunuz. Projelerine köy halkı olarak öğrenci velileri olarak bizlerde destek veriyoruz “ dedi.
Köy halkından ev hanımı Emine Korkmaz (51), “Benim çocuğum da bu okulda okuyor. Öğretmenlerimizin geliştirdiği projeleri başarısına yansıdı. Kendilerinden Allah razı olsun” diye konuştu.(MY-EFE)
YORUM EKLE