Iğdır’da Bilim Fuarı Etkinliği

IĞDIR (İHA) – Iğdır’daki Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Bilim Fuarı’ etkinliği düzenlendi.Düzenlenen fuarda okulun öğrenciler tarafından dört aylık süre zarfında hazırlanan birbirinden güzel...

Iğdır’da Bilim Fuarı Etkinliği
banner230
IĞDIR (İHA) – Iğdır’daki Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Bilim Fuarı’ etkinliği düzenlendi.
Düzenlenen fuarda okulun öğrenciler tarafından dört aylık süre zarfında hazırlanan birbirinden güzel ve ilginç toplam 20 proje tanıtıldı. Özellikle hayatı kolaylaştıracak, ders materyali olarak kullanılabilecek birçok projenin yer aldığı fuarda, öğrenciler hazırladıkları projelerle takdir topladı. Düzenlenen fuarı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, bütün stantları gezerek öğrencilerden bilgi aldı. Müdür Hakan Cırıt, Erzurum’da yapılan TÜBİTAK yarışmasında 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin matematik projesi ile bölge üçüncüsü olduğunu anımsatarak, bunun büyük başarı olduğunun söyledi. Eğitiminin en önemli amaçlarından birisinin bilimsel ve proje temelli düşünen ve üreten insanlar yetiştirmek olduğuna vurgu yapan Çirit, “Bu okulda öğrenim gören öğrencilerimizin bu hedef doğrultusunda yetiştiklerini görmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Çünkü ürettikleri projeler gösteriyor ki yarının dünyasının nasıl imar edileceği ve bilginin nasıl üretileceği konusunda, bu ideale uygun öğrencilerin yetişmesine katkı sunan tüm öğretmen arkadaşlarımı kutluyor, sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Sergide 10. sınıf öğrencisi Kader Şenol ve Ayşe Buz’un hazırladığı telefonu pille şarj eden şarj aleti yoğun ilgi gördü.
YORUM EKLE