Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al- Saud, Vali Topaca’yı Ziyaret Etti

Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al-Saud, Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti.Prensesi Hatay’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Topaca, "Türkiye ile Arap coğrafyası kardeş ülkeleri içinde barındıran bir coğrafyadır. Suudi...

Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al- Saud, Vali Topaca’yı Ziyaret Etti
banner230
Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al-Saud, Hatay Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret etti.
Prensesi Hatay’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Topaca, "Türkiye ile Arap coğrafyası kardeş ülkeleri içinde barındıran bir coğrafyadır. Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al-Saud’u, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından koordine edilen, Valiliğimizin ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nin iştiraki ile uluslararası toplantı vesilesiyle ilimizde ağırlamaktayız. Bu vesile ile ilimizin ekonomik kapasitesini, ortak yapılabilecek ekonomik bazı girişimleri değerlendireceğiz. Devletimizin planı, projesi dahilinde ilimize ekonomik anlamda katkı sağlamak için iki ülke arasında ekonomik konularda bazı bilgi, teknoloji ve tecrübe paylaşımları olabilir" dedi.
Vali Topaca, bu ziyaretin güzel bir iş birliğine, ortak projeler gerçekleştirmeye vesile olmasını temenni etti.
Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Prenses Basmah Al- Saud, "Sayın Topaca’nın hoşgörüsü ve misafirperverliğinden çok memnun kaldım. Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin bir üyesi olarak burada yapılan toplantılara katılmaktan onur duyuyorum. Hatay çok barışçıl, kardeş canlısı, kendi kültür değerlerini canlı tutmayı ve bu kültürü bir arada yaşatmayı başarmış bir şehir. Bu bölgede ekonomik gelişim açısından çok büyük bir potansiyel var. Sayın Topaca’dan alacağımız bilgiler doğrultusunda ilinizde ekonomik stratejik işbirliği yapmak istiyoruz" dedi.
Vali Topaca Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al- Saud’a ziyaretin anısına Hatay’ı tanıtan bir kitap ve hediye Verdi.
YORUM EKLE