Kiel Ve Çevresi Alman Türk Derneği ATSO’yu Ziyaret Etti

Kiel ve Çevresi Alman-Türk Derneği Başkanı Şahabettin Atlı, Köprüler Kuralım Çalışma Grubu ve Dinler arası Diyalog Çalışma Grubu yöneticileri ve üyeleri ile birlikte Antkya Ticaret ve Sanayi Odasını (ATSO) ziyaret etti.ATSO Başkanı...

Kiel Ve Çevresi Alman Türk Derneği ATSO’yu Ziyaret Etti
banner230
Kiel ve Çevresi Alman-Türk Derneği Başkanı Şahabettin Atlı, Köprüler Kuralım Çalışma Grubu ve Dinler arası Diyalog Çalışma Grubu yöneticileri ve üyeleri ile birlikte Antkya Ticaret ve Sanayi Odasını (ATSO) ziyaret etti.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kardeş Şehir Kiel ile ticari ilişkilerimizin artarak devam ettiğini dile getirdi.
Köprüler Kuralım Çalışma Grubu üyelerinden Dr. Klaus Onnasch, elindeki çan ile dünya barışına dikkat çekerek, "Çan sadece kilisenin bir sembolü değil barışın da simgesidir. Geçtiğimiz günlerde İskenderun’da olduklarını ve İskenderun’daki her gemide çan olduğunu belirten Onnasch, "Bu gemilerdeki çanlar oldukça dikkatimizi çekti. Dileğimiz bu çanların sesiyle birlikte ticarette bir araya gelmeyi sağlayacağız. Bunun dışında belediyeler, STK ve toplumlar arası bağların güçlenmesi için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.
Heyete ATSO Projesi olan Antakya Mutfak Müzesi ile ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.
YORUM EKLE