Dörtyol’da Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası Düzenlendi

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde ana okulu öğrencilerine yönelik “Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası” düzenlendi.Çocuk şenliği havasında geçen satranç turnuvasında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, "23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk...

Dörtyol’da Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası Düzenlendi
banner230
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde ana okulu öğrencilerine yönelik “Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası” düzenlendi.
Çocuk şenliği havasında geçen satranç turnuvasında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, "23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Satranç Federasyonumuz, Gençlik Spor Müdürlüğümüz ile Belediye olarak birlikte düzenlediğimiz turnuvada amacımız çocuklarımıza satrancı sevdirmenin yanı sıra şenlik havasında geçen etkinliklerle onların mutluluğunu paylaşmaktır. Önemli olan burada kazanmak yada kaybetmek değil, birlik ve beraberlik içerisinde çocuklarımızla vakit geçirerek onlara değer ve destek verdiğimi göstermektir" diye konuştu.
Satranç Federasyonunun koordinesinde rakiplerini yenmek için kıyasıya mücadele eden çocuklara belediye tarafından bayrak ve balon dağıtıldı. Turnuva sonunda katılan tüm ana okulu öğrencileri birinci ilan edilerek ödüllendirildiler.
YORUM EKLE