Dörtyol’da “Kutlu Doğum” Etkinliği

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde İmam Hatip Okulları tarafından “Kutlu Doğum” etkiliği düzenlendi.Dörtyol Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mevlana İmam Hatip Ortaokulu ve Cennet Ana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen program saygı...

Dörtyol’da “Kutlu Doğum” Etkinliği
banner230
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde İmam Hatip Okulları tarafından “Kutlu Doğum” etkiliği düzenlendi.
Dörtyol Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mevlana İmam Hatip Ortaokulu ve Cennet Ana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla başladı.
Açılış konuşmasını yapan Dörtyol Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Ferhat Yahşi, "Peygamber Efendimiz insanlar içinden seçilmiş insanlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir peygamberdir. 23 yıllık peygamberlik süreci sonunda, cahiliye devrinin karanlık günlerinden, karıncayı bile incitmekten çekinen insanlardan oluşan saadet asrının tüm dünyayı aydınlattığını görüyoruz" dedi.
Kutlu doğumla ilgili okul öğrencileri tarafından hazırlanan Hz. Muhammed’in dünyaya gelişi ve hayatını anlatan tiyatro sergilenerek şiirler okundu düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Halk Eğitim Konferans salonundaki etkinliğe Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, İlçe Milli Eğitim Müdür Mehmet Toksoy, davetliler ve aileler katıldı.
YORUM EKLE