Vali Canbolat’tan ‘Dağ Keçisi’ Açıklaması

Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Devletin Duyarsız Kalması Üzerine Bölgede 600 Yakın Dağ Keçisinin Öldürülmesi İle İlgili Açıklamaya Tepki Gösterdi.

Vali Canbolat’tan ‘Dağ Keçisi’ Açıklaması
banner230
Hakkari Valisi Yakup Canbolat, bölgede 600’e yakın dağ keçisinin öldürülmesiyle ilgili yapılan açıklamaya tepki gösterdi.
Açıklamalarda bulunan Vali Canpolat, Hakkari’de bir dernek başkanının ‘devletin duyarsız kalması sonucu bölgenin çeşitli yerlerinde 600 yaban keçisinin öldürüldüğü’ yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Vali Canbolat, “Bir dernek başkanı sormadan soruşturmadan ve resmi bir dayanağı olmadan kalkıp açıklama yapıyor. Açıklamasında devletin duyarsız kalması sonucu bir yılda 600 yaban keçisinin öldürüldüğünü ve buna da göz yumulduğunu söylüyor. Bölgede bu gibi vakalar olabilir, ancak sayı vermek ve devletin duyarsızlığını söylemek akla mantığa sığmıyor. Devlet bölgeye hakimdir ve yaban hayvanlarına zarar veren kim olursa olsun cezasız bırakılamaz. Sözüm ona, eğer elinde delil belgen varsa hemen açıkla bizde gereğini yapalım. Ama bu tür aslı ve astarı olmayan açıklamalar maksadını aşmıştır” dedi.
YORUM EKLE