STK’lar Çevre Temizliği İçin Vali’den Destek İstedi

Hakkari’de, Cilo Doğa Derneği öncülüğünde bir araya gelen kentteki Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, 5 Mayıs 2015’te gerçekleştirecekleri çevre temizliği ile ilgili Hakkari Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ederek destek...

STK’lar Çevre Temizliği İçin Vali’den Destek İstedi
banner230
Hakkari’de, Cilo Doğa Derneği öncülüğünde bir araya gelen kentteki Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, 5 Mayıs 2015’te gerçekleştirecekleri çevre temizliği ile ilgili Hakkari Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ederek destek istedi.
Cilo Doğa Derneği öncülüğünde bir araya gelen kentteki STK temsilcileri, ’Temiz ve yaşanılabilir bir Hakkari için’ kolları sıvadı. İlk olarak Belediye Başkan Vekili Nasrettin Arslan’ı ziyaret eden STK temsilcileri, daha sonra yaptıkları toplantıda kendi aralarında temsili bir çevre temizlik komisyonu oluşturdu. Komisyonda yer alan Hakkari Belediye Başkan Yardımcısı Cemil karanfil, Belediye Meclis üyesi Neslihan Kanat, Cilo Doğa Derneği Sekreteri Hacı Tansu, Hakkari Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Başkanı Abdi Arslan, Hakkari Esnaf Odası Başkanı İsmail Akboğa, Çağdaş Gazeteciler Derneği Hakkari Temsilcisi Behçet Dalmaz, Kamer Vakfı Hakkari Temsilcisi Suzan Selimoğlu ve Cilo Doğa Derneği Yönetim Kurulu üyesi Mikail Atan’dan oluşan heyet Hakkari Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret ederek, 5 Haziran Dünya Çevre günü nedeniyle 5 Mayıs 2015’de gerçekleştirmek istedikleri çevre temizliği etkinliği ile ilgili bilgi aktararak, bu konuda resmi kurumlarla işbirliği içerisinde böyle bir faaliyet yapmak istediklerini belirtip Vali Canbola’ttan destek istediler.
STK’ların yapacakları Çevre temizliği etkinliğinin çok anlamlı olduğunu belirten Vali Canbolat, "Temiz bir Hakkari için bu kentte yaşayan herkese büyük sorumluluklar düşüyor. Özellikle kentteki STK’lara daha çok sorumluluk düşüyor. STK’ların 5 Mayıs’ta yapacakları çevre temizliği ve çevre sorunları ile ilgili Valilik olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Bu çalışmayı yaparken ideolojimiz ’Çevre ve insan’ olsun. Bu konuda ilgili kurumlarla bu çalışmanın yapılması daha etkili olur. Okul öğrencilerimiz de bu kampanyaya destek vermeleri için Milli Eğitim Müdürü ile görüşeceğim" dedi.
STK’lar Valilik ziyaretinin ardından Hakkari Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı da ziyaret ederek, gerçekleştirecekleri temizlik kampanyası ile ilgili bilgi verdi. STK’lar’ın, müftülük, Çevre ve Şehircilik, Orman Su Müdürlüklerini de ziyaret edip, kampanyaya dahil olmalarını isteyecekleri belirtildi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273