banner271

HDP Adayları Şemdinli’de

HAKKARİ (İHA) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari milletvekili adayları Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, Şemdinli’de halkla bir araya geldiler.Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, seçim bürosu açılışı için...

HDP Adayları Şemdinli’de
banner230
HAKKARİ (İHA) – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari milletvekili adayları Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, Şemdinli’de halkla bir araya geldiler.
Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Abdullah Zeydan, seçim bürosu açılışı için Şemdinli ilçesine geldi. İlçeye 3 kilometre uzaklıkta bulunan Bermêş Çeşmesi’nde partililer tarafından karşılanan adaylar, ilk olarak seçim bürosunun açılışını yaptı. Açılıştan sonra bir konuşma yapan HDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, Şemdinli ilçesinin tarihi bir yere sahip olduğunu belirterek, “Şemdinli halkı her zaman Kürt hareketi ve Kürt mücadelesinde yerini almıştır. Bugün birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirme günüdür. Bugün burada Demokratik İslam Kongresi altında Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü için mevlit vereceğiz” dedi.
YORUM EKLE