Hakkari’de Çöken Yol Yeniden Yapılıyor

Hakkari Belediyesi, Dağgöl Mahallesi’nde çöken yolun yeniden yapılması için çalışmalar başlattı.Hakkari Belediyesi, Dağgöl Mahallesi’nde bulunan ancak Bağlar ve Merzan mahalleri arasında da bağlantı yolu olarak kullanılan ve meydana...

Hakkari’de Çöken Yol Yeniden Yapılıyor
banner230
Hakkari Belediyesi, Dağgöl Mahallesi’nde çöken yolun yeniden yapılması için çalışmalar başlattı.
Hakkari Belediyesi, Dağgöl Mahallesi’nde bulunan ancak Bağlar ve Merzan mahalleri arasında da bağlantı yolu olarak kullanılan ve meydana gelen toprak kaymasıyla çöken yolun yeniden yapılması için çalışmalar başlattı. Havaların düzelmesiyle birlikte Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalarda, inşa edilecek istinat duvarı için yol hattı belirlenerek iş makineleri ile kazı yapıldı.
Başlatılan çalışmaları yerinde denetleyen ve mahalle sakinleriyle görüşmeler yapan Hakkari Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Behçet Kanat, "Bir süre önce Dağgöl Mahallemizde bulunan bu yolda yağışlardan dolayı meydana gelen toprak kaymasıyla çökme olmuştu. Kullanılamayan, tehlike saçan ve vatandaşlarımızı mağdur eden yolun yeniden yapılması için bir istinat duvar inşa etmemiz gerekiyordu. Yalnız yağışlı havalarda duvar inşaatına başlayamıyorduk. Havaların güzelleşmesiyle yolun yeniden yapılması için çalışmalarımızı başlattık. Çalışmalar denetimimizde hızlı bir şekilde tamamlanacak ve yol yeniden trafiğe açılacak. Şimdiye kadar belirttiğimiz nedenlerden dolayı mağdur olan tüm vatandaşlarımızdan özür dileriz" diye konuştu.
YORUM EKLE