Yavuzeli Cami Ve Kuran Kursları Derneği’nden Her Eve Bir Kuran-ı Kerim

Yavuzeli ilçesinde faaliyet gösteren "Yavuzeli Cami Ve Kuran Kurslarını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği" yeni bir projeye daha imza attı.Dernek yöneticileri tarafından yapılan açıklamada, yeni proje kapsamında ilçe halkımıza yönelik ücretsiz...

Yavuzeli Cami Ve Kuran Kursları Derneği’nden Her Eve Bir Kuran-ı Kerim
banner230
Yavuzeli ilçesinde faaliyet gösteren "Yavuzeli Cami Ve Kuran Kurslarını Yaptırma Ve Yaşatma Derneği" yeni bir projeye daha imza attı.
Dernek yöneticileri tarafından yapılan açıklamada, yeni proje kapsamında ilçe halkımıza yönelik ücretsiz Kuran-ı Kerim dağıtılması hedeflendi ve kısmen de hayata geçirildi. Kampanyanın ana başlığı "Yavuzeli’ne 1000 Adet Kuranı Kerim" olarak belirlendi. Kutlu Doğum Haftası’nın da yaklaştığı bu günlerde kampanyadan faydalanan vatandaşlar, böyle bir çalışmanın benzerinin daha önce hiç yapılmadığını belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi. Hayırsever vatandaşların finanse ettikleri bu kampanya ile önemli bir eksikliğe daha el atılmış oldu. Bu kampanya ile her eve bir tane Kuran-ı Kerim’in girmesi temel hedef oldu. Bunun yanında Sevgili Peygamberimiz’in "Sizin En Hayırlınız Kuran-ı Kerim’i Öğrenen ve Onu Öğretenlerinizdir" müjdesine nail olmak amaçlandı. Kuran-ı Kerim’in nuruyla akılların, gönüllerin ve hanelerimizin bereketlenmesi hayatımıza ayrı bir anlam katacak.
Dernek yöneticileri bu güzel kampanyanın her kesimden benimsenmesi temennilerini dile getirerek şu ana kadar yaklaşık 400 adet Kur’an-ı Kerim’in temin edildiğini ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını dile getirdi.
YORUM EKLE