Turizm Konulu Sergi Ve ’Gaziantep Turizme Bakış’ Paneli

15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri münasebetiyle Zeugma Sergi ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilen resim sergisinin ardından ‘Gaziantep Turizme Bakış’ konulu panel düzenlendi.Turizm Haftası etkinliğine TÜRSAP GAP B.Y.K Başkanı...

Turizm Konulu Sergi Ve ’Gaziantep Turizme Bakış’ Paneli
banner230
15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri münasebetiyle Zeugma Sergi ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilen resim sergisinin ardından ‘Gaziantep Turizme Bakış’ konulu panel düzenlendi.
Turizm Haftası etkinliğine TÜRSAP GAP B.Y.K Başkanı Figen Akan, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ergün Özuslu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Belma Kuleoğlu, Gaziantep Bölgesel Rehberler Odası Başkanı Mehmet Severoğlu katıldı.
Resim sergisinin ardından başlayan panelin açış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ergün Özuslu yaptı. Özuslu, turizmin en temel amacının Gaziantep’e daha fazla turistin gelmesini sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca Özuslu, “Kültür ve turizm varlıklarımızın tanıtılması ve turizm potansiyelinin arttırılmasını sağlamaktır. Dolayısıyla bu tarz tanıtımlar her yıl işletmelerin, otelcilerin, acente sahiplerinin ve ilimize yatırım amaçlı iş adamlarına ekonomik olarak katkı sağlamaktadır. Turizm haftasının Gaziantep’te, turizmin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması etkili olmasını diler turizm haftanızı en içten dileklerimle kutlarım” diye konuştu.
Gaziantep Vali yardımcısı Uğur Aladağ ise, sembolik anlamda turizmin önemine dikkat çekmek üzere düzenlenmiş bir hafta olduğunu söyledi. Aladağ, “Bu haftanın önemini de kavrayabilmek için turizmin öneminin kavranması gerekiyor. Turizmin en önemli sonuçlarından bir tanesi, karşılıklı kültür alışverişini sağlama yolunda insanlarının birbirlerinin değer kodlarını, kültür kodlarını anlamalarını sağlamak, tarihlerini anlamalarını sağlamak yoluyla dünya barışına hizmet etmektir. Belki tarih boyunca Gaziantep önemini korumuştur demek çok abartılı olabilir ama kendi tarihinin büyük bir bölümünde Gaziantep önemli bir merkez olmuştur. Hem sosyal açıdan hem ticari açıdan hem ekonomik açıdan, kültürel açıdan önemli bir merkez olmuştur. Çünkü ana ticaret yolları üzerinde bulunan bir şehirdir” dedi.
Konuşmalar ardından ödül törenine geçildi. Törende El sanatları Fotoğraf Yarışmaları’nda dereceye giren ilk üç isme ödülleri verildi.
YORUM EKLE