Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ Nizip ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.Nizip Mevlana Teknik ve Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen ‘Yemek Yarışması’ ile başlayan programda öğrencilerin ve...

Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor
banner230
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Turizm Haftası’ Nizip ilçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Nizip Mevlana Teknik ve Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen ‘Yemek Yarışması’ ile başlayan programda öğrencilerin ve öğrenci velilerinin yapmış oldukları yöresel yemekler ve tatlılar, ilçedeki idari amirler tarafından oluşturulan jüri üyeleri tarafından tadılarak yarışmanın birincisi belirlendi.
Daha sonra okulun konferans salonunda Okul Müdürü Mehmet Ayık’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmanın ardından şiir, müzik dinletisi, skeç ve folklor gösterisi ile devam eden programın sonunda, yemek yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül töreni sonrası Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ve diğer idari amirlere yarışma için hazırlanan yöresel yemek ve tatlılardan ikram edildi.
Etkinliğe Nizip kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Adıgüzel, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.
YORUM EKLE