Şehitkamil Belediyesi Ve Gaziantep Üniversitesi’nden “Kent Gönülleri” Projesi

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Kent Gönüllüleri” projesi Şehitkamil Belediyesi’ne gelen vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. “Bana Danışa Bilirsin” sloganıyla hareket eden...

GAZİANTEP 14.04.2015, 12:15
Şehitkamil Belediyesi Ve Gaziantep Üniversitesi’nden “Kent Gönülleri” Projesi
banner230
Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Kent Gönüllüleri” projesi Şehitkamil Belediyesi’ne gelen vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. “Bana Danışa Bilirsin” sloganıyla hareket eden Kent Gönülleri, vatandaşlara yardımcı olmaya çalışırken, diğer taraftan kamu sistemini tanımaları ve iş tecrübesi edinmeleri sağlanıyor.
“KENT GÖNÜLLÜLERİ PROJESİ” VATANDAŞIN TAKDİRİNİ KAZANDI
Şehitkamil Belediyesi hizmet binasında hayata geçirilen “Kent Gönüllüleri Projesi” vatandaşın takdirini kazandı. Haftanın her günü öğleden önce ve sonra olmak üzere 20 kişilik iki grup, “Bana Danışa Bilirsin” sloganıyla Belediye’de görev yaparak, vatandaşları gidecekleri birimlere yönlendiriyor. Kent Gönülleri, bu amaçla hem vatandaşlara yardımcı oluyor hem de kamu sistemini tanımaları ve iş tecrübesi edinmeleri sağlanıyor. Haziran ayı sonuna kadar devam edecek projeye Gaziantep Üniversitesi’nden yaklaşık 400 öğrenci destek veriyor. Proje kapsamında vatandaşa yardımcı olan Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinden İbrahim Halil Barlak ve Özlem Koç, projenin son derece güzel hazırlandığını ve projeye gönülden destek verdiklerini belirterek, “Toplumsal Duyarlılık Projesi” adı altında Kent Gönüllüleri kapsamında Şehitkamil Belediyemizde danışman olarak görev yapmaktayız. Bu proje daha önce hiçbir yerde uygulanmadı ve ilk defa Gaziantep’te uygulanıyor. Artık Türkiye genelinde de bu proje yayılmaya başladı ve buna öncülük eden Gaziantep oldu. Ayrıca, bu proje okul hayatımızda ve sivil hayatımızda ileriki günler açısından bize artı değer kazandıracak. Proje kapsamında danışman olarak, Şehitkamil Belediyesi’ne gelen vatandaşlarımıza hizmet etmekteyiz ve gerekli birimlere yönlendirmekteyiz. Bu ders kapsamında bizlerde hafta da üç gün Belediye’ye gelip vatandaşlarımıza yardımcı olmaktayız. Yaşlı dede ve teyzelerimiz, okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımıza güler yüzle karşılayarak, kendilerinin her türlü ihtiyaçlarına karşı yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hangi birime gitmek istediklerinde kendilerine eşlik ederek, gidecekleri yere kadar götürüyoruz. Buda hem onları hem de bizleri mutlu ediyor. Vatandaşlarımızdan bu yönde olumlu tepkiler alıyoruz” diye açıklamalarda bulundu.
Şehitkamil Belediyesi’ne gelen vatandaşlar ise uygulamadan son derece memnun kaldıklarını ifade ederek, “Belediyeye gelen vatandaşlar haliyle gidecekleri birimi bilmiyorlar. Burada Kent Gönüllüleri bireylerimizin, güler yüzle bizi karşılayıp, gideceğimiz birime yönlendirmeleri bizi son derece mutlu ediyor. Bu uygulamayı hayata geçiren Şehitkamil Belediyesi’ne ve Gaziantep Üniversitesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
18°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 22 Ekim 2019
İmsak 05:29
Güneş 06:51
Öğle 12:31
İkindi 15:31
Akşam 18:01
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@