(Özel Haber) Hem Öğreniyor, Hem Çalışıyor Hem De Kazanıyorlar

Gaziantep’in Şahinbey Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR tarafından hayata geçirilen ‘Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama’ projesi kapsamında işitme engellilere kurs veriliyor.Şahinbey Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR tarafından hayata geçirilen ve...

(Özel Haber) Hem Öğreniyor, Hem Çalışıyor Hem De Kazanıyorlar
banner230
Gaziantep’in Şahinbey Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR tarafından hayata geçirilen ‘Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama’ projesi kapsamında işitme engellilere kurs veriliyor.
Şahinbey Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR tarafından hayata geçirilen ve 6 aylık olan ‘Ev Tekstili Ürünleri’ hazırlama projesine gelen zighinsel engelle gençler, hem öğreniyor, hem çalışıyor, hem de kazanıyorlar. Proje kapsamında şu anda 10 zihinsel engelliye kurs verilirken, kursa gelen engellilere günde 20 TL ücret veriliyor. Anadolu Engelliler Eğitim ve Kültür Derneği tarafından verilen kurslara gelen gençler, güzel vakit geçirmenin yanı sıra bir yandan para kazanıyor bir yandan meslek öğreniyor. Proje hakkında bilgi veren Şahinbey Halk Eğitim Merkezi Salih Erdemci, “3-4 yıldan bu yana burada zaman zaman ev ve aile ekonomisine ve el becerilerine yönelik kurslar açıyoruz. Burası tekstil ürünlerini üreten bir kurstur. Yaklaşık 8 saat civarında öğrencilerimize bu kurslarımızı verdiriyoruz. Bu kursları veren arkadaşımız bu mesleğin içinden gelen bir arkadaşımızdır. İŞKUR da günde 20 TL ücret veriyor. Burada amaç hem öğrenmek, hem çalışmak hem de kazanmaktır. Buradaki arkadaşlarımızı tüketiciden çıkarıp üretici yapmak istiyoruz. Bu amacımıza ulaştığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz “dedi.
Kursun hocası Ali Tintin ise, “Burada ev tekstili, yastık, kılıf ve nevresim gibi çeşitli ev eşyalarını hazırlıyoruz. Kursumuz günde 8 saattir. Bunların bütün sorunlarına ortak oluyoruz. Burada meslek açısından gelişme yapıyoruz. Burada ki arkadaşlarımızı meslek anlamında iyi yerlere getiriyoruz. Evde oturup canları sıkılan arkadaşlarımız buraya gelerek güzel zaman geçiriyorlar. Burada ki ortamımız çok iyi. Herkesi buraya davet ediyoruz “dedi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273