Jandarma Köy Çocuklarını Futbol Maçına Götürdü

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan rütbeli personel ve askerler, Şahinbey ilçesine bağlı Serince Köyü Ortaokulu’nda öğrenim gören 20 köy çocuğunu Gaziantepspor-Torku Konyaspor maçına götürdü.Akşam saatlerinde köye...

Jandarma Köy Çocuklarını Futbol Maçına Götürdü
banner230
Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan rütbeli personel ve askerler, Şahinbey ilçesine bağlı Serince Köyü Ortaokulu’nda öğrenim gören 20 köy çocuğunu Gaziantepspor-Torku Konyaspor maçına götürdü.
Akşam saatlerinde köye gelen Jandarmalar, Serince Köyünde yaşayan ve derslerinde başarılı olan 20 öğrenciyi jandarma araçlarına bindirdi ve Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı’na götürdü. Burada öğrencilerle birlikte kışla gezildi ve öğrencilere Jandarma hakkında tanıtıcı bilgiler verildi. Kışla gezildikten sonra hep birlikte Kamil Ocak Stadyumuna gidildi. Hayatlarında ilk kez bir süper lig maçına gelen köy çocukları, gördükleri atmosfer karşısında oldukça etkilendi. Maçın başlamasıyla birlikte müsabakayı heyecanla maçı takip eden öğrenciler, Gaziantepspor’un golüyle büyük bir mutluluk yaşadı. Buna karşılık ikinci yarıda gelen beraberlik golü ile maç 1-1 sona erdi. Her ne kadar galibiyet yüzü göremeseler de, köy çocukları hayatları boyunca unutamayacakları son derece güzel bir gün yaşadı. Maç bittikten sonra, köy çocukları tekrar jandarma araçlarına bindirildi ve köylerine götürülerek ailelerine teslim edildi. Öğrencilerin aileleri düzenlenen etkinlik nedeniyle jandarmaya sevgi gösterisinde bulundu ve teşekkür etti.
Faaliyet nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getiren Serince Köyü Ortaokulu Müdürü Bestami Tunç, "Öğrencilerimiz hayatlarında ilk kez Gaziantepspor’un futbol maçına gitti. Bu onlar için hiçbir zaman unutamayacakları güzel bir etkinlik oldu. Televizyondan izlemeye alışık oldukları futbolcuları ilk defa canlı olarak izleme fırsatına eriştiler. Bu tarz projelerin tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Katkılarından dolayı Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı personeline sonsuz teşekkür ediyorum’’ dedi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273