Irak Başkonsolosu Aziz’den, Gtb’ye Ziyaret

Irak Gaziantep Başkonsolosu Taban El Aziz, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılmasına yönelik görüşmelerde bulundu.GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ile bir araya gelen...

Irak Başkonsolosu Aziz’den, Gtb’ye Ziyaret
banner230
Irak Gaziantep Başkonsolosu Taban El Aziz, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılmasına yönelik görüşmelerde bulundu.
GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ile bir araya gelen Irak Başkonsolosu Taban El Aziz, Gaziantep ve Irak arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri en üst seviyeye çıkarmak istediklerini dile getirdi.
GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, görüşmede iki komşu ülke arasındaki tarihi dostluk ve kardeşlik bağına dikkat çekti. Bölgedeki gelişmeleri konuşup , karşılıklı fikir alış verişinde bulunmanın ticari faaliyetler açısından önemli yararlarının olduğuna vurgu yapan Tiryakioğlu, "Irak, ülkemizin ve özellikle de şehrimizin en büyük ihracat pazarlarının başında geliyor. Irak’la var olan gıda ticaretimizi ileriye dönük projelerle destekleyerek daha da geliştirmek istiyoruz “dedi.
Irak’ta tüm şartların zaman içerisinde değişeceğini kaydeden Tiryakioğlu," Gaziantep ve Irak ticari alanda birbirinden ayrılmaz iki parça gibi. Bu nedenle bugün yaşanan bir takım sorunlar bu coğrafyada ortadan kalktığında, Gaziantep için zararı fırsata dönüştürme imkanı doğacak" diye konuştu.
YORUM EKLE