İmam Hatipliler Platformu İftarda Buluştu

İmam Hatipliler Platformu 20 bin öğrenci için ilk kez iftar yemeğinde bir araya geldi.Adil Hoca Derneği, Gaziantep İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği, Hoşgör Kur’an Kursları Derneği, Adil Özberk Saçaklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,...

GAZİANTEP 08.07.2015, 17:47
İmam Hatipliler Platformu İftarda Buluştu
banner230
İmam Hatipliler Platformu 20 bin öğrenci için ilk kez iftar yemeğinde bir araya geldi.
Adil Hoca Derneği, Gaziantep İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği, Hoşgör Kur’an Kursları Derneği, Adil Özberk Saçaklı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Lisesi mezunları, 20 bin ögrenci için iftar yemeğinde bir araya gelerek, Gaziantep’te ilk defa büyük bir organizasyona imza attılar. Dernek başkanları, mütevelli heyetleri ve İmam Hatip Okulları Müdürlerinin de hazır bulunduğu organizasyon Kur’an tilavetiyle başladı.
“BİR ARADA OLMAK BENİ MUTLU ETTİ”
İftar yemeği açılış konuşmasını, Saçaklı İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İbrahim Kavsara yaptı. Kavsara konuşmasında, “İmam Hatip camiasını bir arada görmekten büyük mutluluk duydum. 20 bin öğrencimiz için neler yapabileceğimiz konusunda istişare etmek için bir araya geldiğimiz bu iftar yemeğinde tüm misafirlerimize hoşgeldiniz der, kampanyamızın hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.
“BU OKULLARA VE ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da misafirlere yaptığı selamlama konuşmasında, “Bu memleketin esas harcını oluşturan İmam Hatip Okulları’dır. Geçmişte yaşadıkları sıkıntılara hükümetimiz son verdi. Ben evlatlarımı da İmam Hatip Okulları’nda okuttum. Vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirilmesi konusunda büyük bir misyon üslenen bu okullara ve öğrencilerine sahip çıkmalıyız” diyerek burs verilmesine destek istedi. Kendisi de kampanyaya katıldı.
“YANINIZDAYIM”
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da, “Yoğun programlarım nedeniyle tüm davetlere icasbet etmeye gayret gösteriyorum, böyle güzel bir amaç için yapılan organizasyona da özellikle katıldım. İmam Hatipli olamamanın burukluğu içindeyim ama en büyük tesellim kendi çocuklarımı İmam Hatip Liseleri’ne gönderdim. Daima yanınızda olmaya ve destek çıkmaya devam edeceğim” dedi.
“İLK BURSU VEREREK KAMPANYAYI BAŞLATIYORUM”
Oğuzeli Belediyesi Eski Başkanı Bekir Öztekin’de selamlama konuşmasında, “İmam Hatipliler bu memleketin vazgeçilmez bir unsurudur. Bu manada 20 bin öğrenci için bir araya gelerek bizleri buluşturan platformun bu kampanyasının ilk bursunu da ben veriyorum diyerek kampanyayı başlattı.
“ANILARIM TAZELENDİ”
GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz’da yaptığı konuşmasında, “Ben de İmam Hatip Lisesi 73 yılı, bu okulun mezunu bir kardeşinizim. Şimdi burda olmaktan büyük mutluluk duydum. Anılarım tazelendi. Eski arkadaşlarımı burada görmek beni duygulandırdı” dedi.
“BİR NEFER GİBİ ÇALIŞMALIYIZ”
GAİMDER Başkanı İsmail Bozo’da yaptığı konuşmasında, “İmam Hatipliler Platformu olarak ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu iftar organizasyonumuzda öğrencilerimize bire bir burs kampanyası başlatmanın, onurunu yaşıyoruz. Tüm camiamızı, bu kampanyanın birer neferi olarak çalışmaya davet ediyorum” dedi.
Dr. Mehmet Berk’in anlattığı bir okul anısı, misafirler tarafından uzun süre alkışlandı.
“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER”
Adil Hoca Dernek Başkanı Mustafa Kursav da, organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen, Necdet Kalender, Metin Parlayan, İbrahim Kavsara, İsmail Bozo ve Nazmi Özkoyuncu başta olmak üzere tüm dernek üyelerine ve iftar yemeğine ilgi gösteren tüm basın camiasına teşekkür etti.
Program Hatim Duasının yapılmasıyla sona erdi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:32
İkindi 15:39
Akşam 18:10
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@