GKV Özel Okullarında Okuma, Resim Ve Spor Ödülleri Dağıtıldı

GKV Özel İlkokulu tarafından düzenlenen Benim Kütüphanem Resim Yarışması ile en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilirken, GKV Özel İlkokulu yüzme takımı sporcularına da şilt verildi.Benim Kütüphanem Resim Yarışması ile en çok...

GKV Özel Okullarında Okuma, Resim Ve Spor Ödülleri Dağıtıldı
banner230
GKV Özel İlkokulu tarafından düzenlenen Benim Kütüphanem Resim Yarışması ile en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilirken, GKV Özel İlkokulu yüzme takımı sporcularına da şilt verildi.
Benim Kütüphanem Resim Yarışması ile en çok kitap okuyan öğrencilerin de ödüllendirildiği törende GKV Özel Okulları Genel Müdürü Kasım Ateş, kitap okumanın insanı her yönden geliştirdiğinin altını çizdi.
Yarışmada en çok kitap okuyan öğrenciler arasında GKV Özel İlkokulu öğrencilerinden Kaan Karaman 38 kitapla birinci olurken ikinciliği 26 kitapla Fevzi Melih Gürsel üçüncülüğü 21 kitapla Nehir Özcan, dördüncülüğü ise 16 kitapla Zeynep Erkılış kazandı. "Benim Kütüphanem Resim Yarışmasında da Birincilik ödülünü Naz Ercan, ikincilik ödülünü Meriç İnal, üçüncülük ödülünü ise Nehir Türk kazandı.
GKV Özel Okullarında düzenlenen törenle dereceye giren öğrenciler ödüllerini alırken kitap okumanın insan yaşamında sürekli yenilik ve değişiklikler oluşturduğuna dikkat çeken GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Kasım Ateş organizasyonu başarıyla gerçekleştiren GKV Özel Okulları Kütüphane Müdiresi Duygu Duygulu’yu kutlayarak, “Okullarımız kütüphanesi tarafından kitap okumaya yönelik etkinlikler başarıyla devam ederken öğrencilerimizde bu çalışmaların olumlu dönüşlerini alıyoruz. Okul kütüphanemiz bölgenin en önemli kütüphaneleri arasında olup sadece kendi öğrencilerimize değil, bölge halkına da hizmet vermektedir. Okumak bilgilerin güncellenmesi, yeni bilgilerin elde edilmesi ve gelecek yaşamın aydınlık olabilmesi açısından en önemli davranıştır. Okuyan insanın yaşamındaki renklilik okumayana göre hiç denecek kadar azdır. Kitap okuyan çocuklarımızın kendilerini daha iyi yetiştirdiklerini, kelime ve bilgi haznelerini arttırdıklarını ve öz güvenlerinin arttığını görüyoruz. Okuyan her insan kendisini yetiştirir. Çocuklarımızda bunu alışkanlık haline getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Elbette anne ve babaların da buradaki tutumları çalışmalarımızın başarıya ulaşmasında önemli bir etkendir” dedi.
GKV’li minik yüzücülere de düzenlenen törende yarışmalarda elde ettikleri başarılar ve spora katkılarından dolayı GKV Özel İlkokulu Müdürü Hüseyin Emre tarafından ödül verildi. Emre yaptığı konuşmasında GKV Özel İlkokulunda sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin de en az akademik çalışmalar kadar önemli olduğuna dikkat çekerek “Okullarımızda akademik çalışmalara paralel olarak yürüttüğümüz sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalar öğrencilerimizin gerek yeteneklerinin keşfedip o yönde yetiştirilmesinde gerekse bireysel olarak bu tür olayları alışkanlık haline getirmelerine neden olmaktadır. Emeği geçen Beden Eğitimi öğretmenimiz Ebru Akgül ve Kütüphane Müdiresi Duygu Duyguluya teşekkür ediyorum, bizlerden desteklerini esirgemeyen öğrenci velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu başarıların temelinde okul kadar ailelerimizde görev alıyor” dedi.
YORUM EKLE