GAÜN’de Acılı Gün

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Numan Durak Aksoy vefat etti.GAÜN Fen-Edebiyat Fakültesinde düzenlenen törende duygu dolu anlar yaşandı. Törene; ailesinin yanı sıra MHP Milletvekili Ümit...

GAÜN’de Acılı Gün
banner230
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Numan Durak Aksoy vefat etti.
GAÜN Fen-Edebiyat Fakültesinde düzenlenen törende duygu dolu anlar yaşandı. Törene; ailesinin yanı sıra MHP Milletvekili Ümit Özdağ, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Gür, Prof. Dr. Türkay Dereli ve Prof. Dr. Cahit Bağcı, Genel Sekreter Ercan Eroğlu, GAÜN akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Törende bir konuşma yapan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Doç. Dr. Numan Durak Aksoy’u tanıyan her insanın kendisi hakkında iyi duygular beslediğini ve herkese gerçek anlamda bir dost, insanlarda güzel anılar bırakan özel bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Coşkun, “Doç. Dr. Numan Durak Aksoy gibi değerli bir insanı kaybettiğimiz için bir araya geldik. Bugün onu ebediyete uğurluyoruz. İlk buluşmayı burada gerçekleştirdik. Öğleden sonra ikindi namazında Oğuzeli’nde cenaze namazına müteakip ebediyete, gerçek hayata uğurlayacağız. Yaklaşık 4-5 yıldır artık memleketine gel dediğimiz Numan Bey’i 2014 yılında üniversitemize kattık. Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinden çıkmış çok değerli insan, üniversitemiz için biraz geç bulduğumuz fakat erken kaybettiğimiz bir arkadaşımız. Bir güzel, değerli insanı, değerli akademisyeni bir dostu kaybettik. Allah ona gani gani rahmet etsin. Mekânı cennet olsun. Allah kalanlara sabır versin. Ailesi, dostları, yakınları her zaman Gaziantep Üniversitesi’nin birer mensubu olarak bizimle beraber ve biz onlarla beraberiz.”
Duyduğu üzüntüden dolayı konuşmakta oldukça zorluk çeken Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adil Kılıç, “Doç. Dr. Numan Durak Aksoy’un bilim adamlığı bir tarafa kâmil, yüreği sevgi dolu bir insandı. Onu tanıyıp da sevmemek zaten mümkün değildi. Tüm dostlarına, ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.
“Allah Doç. Dr. Numan Durak Aksoy gibi herkese bir hoca, abi, dost ve yoldaş nasip etsin” diyen GAÜN Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, “Tarih Bölümü olarak kaybından dolayı duyduğumuz üzüntü en derin hislerle hissediyoruz. Hocamız, abimiz, büyüğümüzü kaybettik. Allah gani gani rahmet eylesin. Allah ailesine, bizlere ve bütün yakınlarına sabrı cemil ihsan eylesin” diye konuştu.
Merhum Doç. Dr. Numan Durak Aksoy’un cenazesi Oğuzeli’ndeki Konukoğlu Camiinde kılınacak ikindi namazına müteakiben defnedilecek.
YORUM EKLE