GAÜN Öğrencilerinden Köy Okullarına Yardım

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencileri, ’’Toplumsal Duyarlılık Projesi’’ kapsamında Araban Anadolu Lisesi, Araban Fakılı İlk ve Ortaokulu ile Esentepe İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret edip...

GAÜN Öğrencilerinden Köy Okullarına Yardım
banner230
Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencileri, ’’Toplumsal Duyarlılık Projesi’’ kapsamında Araban Anadolu Lisesi, Araban Fakılı İlk ve Ortaokulu ile Esentepe İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret edip öğrencilere yardımcı ders kitapları, kırtasiye malzemeleri, beden eğitimi malzemeleri ile projeksiyon yardımında bulundu.
Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencileri Doç. Dr. Ali Bozkurt, Doç. Dr. Erhan Bingölbalı ve Doç. Dr. Yusuf Koç Koordinatörlüğünde ‘’Toplumsal Duyarlılık Projesi’’ kapsamında düzenlenen köy okulları ziyareti programında Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, Araban Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu, AK Parti Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, Araban Belediyesi Meclis Üyesi Haci Çalışkan ve Araban İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ertuğrul’un da katılımıyla Araban Anadolu Lisesi, Fakılı kırsal mahallesi İlk ve Ortaokulu ile Esentepe kırsal mahallesi İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Üniversite öğrencileri Anadolu Lisesi ve köy okulu öğrencileriyle bir süre sohbet ettikten sonra öğrencilere çeşitli yardımcı ders kitapları, çeşitli kırtasiye malzemeleri, beden eğitimi malzemeleri ile projeksiyon yardımında bulundular.
Araban Anadolu Lisesi Müdürü Gültekin Kaya, Fakılı kırsal mahallesi İlk ve Ortaokulu Müdür Vekili İbrahim Karademir ile Esentepe kırsal mahallesi İlk ve Ortaokulu Müdürü Haci Turan, ’’Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğrencileri ile öğretim görevlilerinin okullarımızı ziyaretlerinde memnun olduk. Üniversite öğretim görevlileri ile öğrencilerinin okulumuzu ziyaretleri sırasında öğrencilerimiz ile sohbet edip çeşitli yardımcı ders kitapları, çeşitli kırtasiye, beden eğitimi malzemeleri ile projeksiyon yardımında bulunmaları biz okul idarecileri ile öğrencilerimize motivasyon açısından önemli olduğunu belirterek teşekkür ettiler.’’
Okul ziyaretlerinden sonra Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir, öğretim görevlileri ve öğrencilerin onuruna Esentepe kırsal mahallesi sırtlarındaki Karadağ’ın tepesindeki Esen Yaylası’nda canlı müzik eşliğinde öğle yemeği için hazırlattığı iki yüz kişilik kuzu kaplamalı safran pilavı, ezme salata ve içecek ikramında bulundu. Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş ve Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ile birlikte akşam saatlerine kadar yöresel halk oyunları oynayıp halay çekerek doyasıya eğlenen üniversite öğrencileri, Esen Yaylası’ndan ayrılmak istemedi.
Program sonunda bir konuşma yapan Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş, Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği öğretim görevlilerinin düzenlediği ‘’Toplumsal Duyarlılık Projesi’’ kapsamında öğretim görevlileri ile öğrencilerin Araban ilçesindeki köy okullarını ziyaretinin faydalı bir ziyaret olduğunu belirterek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip projeyi düzenleyenlere teşekkür etti.
Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir de yaptığı konuşmada şunları söyledi:
’’Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümü öğretim görevlileri Doç. Dr. Ali Bozkurt, Doç. Dr. Erhan Bingölbalı ve Doç. Dr. Yusuf Koç koordinesinde ‘’Toplumsal Duyarlılık Projesi’’ kapsamında Araban Anadolu Lisesi, Fakılı kırsal mahallemizdeki İlk ve Ortaokulu ile Esentepe kırsal mahallemizdeki İlk ve Ortaokulu ziyaretlerinde okullarımıza çeşitli yardımcı ders kitapları, çeşitli kırtasiye malzemeleri, beden eğitimi malzemeleri ile projeksiyon yardımında bulundukları ve köy okullarımızdaki ilk ve ortaokul öğrencilerimizle üniversite öğrencilerinin sohbetleri köy okullarındaki öğrencilerimiz ile üniversite öğrencilerimize moral ve motivasyon açısından faydalı bir ziyaret olmuştur. Proje kapsamında Araban ilçemizi ziyaret eden Gaziantep Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrencilerimize Araban Belediye Başkanı olarak şahsım ve köy okullarımızdaki ilk ve ortaokul öğrencilerimiz adına teşekkür ederim. Gaziantep Üniversitesi’nin bundan sonraki düzenleyeceği tüm programlarda Araban Belediyesi olarak ev sahipliği yapmaya hazırız’’ dedi.
Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş ile Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir’in yakın ilgisinden memnun olduklarını belirten koordinatörlerden Doç. Dr. Ali Bozkurt, ’’Bu projenin amacının öğrencilerimize toplumsal duyarlılık kazandırmak ve köy okullarındaki öğrencilerle kaynaşmadır. Bu vesile ile projemize katkıda bulunan Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ile Araban Kaymakamı Serhat Karabektaş’a teşekkür ederim. Ayrıca Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir bize bir sürpriz hazırlayarak Esen Yaylası’nda ikram ettiği kuzu kaplamalı safran pilavı ve canlı müzik için de ayrıca teşekkür ederim’’dedi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273