GAÜN Naci Topçuoğlu’na Kızılay Kan Merkezi’nden Ödül

Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nu, Gaziantep Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sayın Mehmet Akıncı Ve Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Ali Koca Akça Ziyaret Ederek, Gaün Rektör Yardımcısı Ve Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sayın Cahit Bağcı’ya Meslek Yüksekokul'unun Düzenli Kan Bağışından Dolayı Teşekkür Belgesi Takdim Etti.

GAÜN Naci Topçuoğlu’na Kızılay Kan Merkezi’nden Ödül
banner230
Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nu, Gaziantep Kızılay Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sayın Mehmet Akıncı ve Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Ali Koca Akca ziyaret ederek, Gaün Rektör Yardımcısı ve Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Cahit Bagcı’ya meslek yüksekokulunun düzenli kan bağışından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.
Bağcı, “Ülkemiz için kan bağışının sürekliliği çok önemlidir. Kan bağışının önemini eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerimize anlatarak bilinçlenmelerini istiyoruz. Kızılay Kan Merkezine kan bağışlarımız düzenli olarak devam edecektir” dedi.
Yıl içinde aralıklarla kan bağış etkinliği düzenlenen Naci Topçuoğlu MYO’da bu eğitim-öğretim yılında ikinci kez kan bağışı yapıldı.
Sağlık görevlileri, kan bağışının, bağışçılara kan gruplarının tespiti, kan sayımı ve çeşitli hastalıklara karşı tarama gibi yararları olduğu dile getirdiler. Öğrencilere bağış sonrasında Türk Kızılay’ı tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler verildi. Kızılay yetkilileri Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’ndan yıl içinde alınan kan bağışının 200 üniteden fazla olduğunu ifade ederek, öğrencilere ve yüksekokul yönetimine teşekkürlerini dile getirdiler.
YORUM EKLE