Gaski Su Kesintilerinin Nedenini Açıkladı

Son dönemlerde yaşanan su kesintilerinin, suyun yetersizliğinden kaynaklanmadığını ifade eden GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, “Kesintilerimiz; altyapı kuruluşlarının çalışmaları ve şebeke arızalarından meydana geliyor” dedi.Sönmezler,...

Gaski Su Kesintilerinin Nedenini Açıkladı
banner230
Son dönemlerde yaşanan su kesintilerinin, suyun yetersizliğinden kaynaklanmadığını ifade eden GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, “Kesintilerimiz; altyapı kuruluşlarının çalışmaları ve şebeke arızalarından meydana geliyor” dedi.
Sönmezler, Gaziantep şehir merkezinin içmesuyu temini Kartalkaya barajından ve Narlı kuyularından (Mizmilli hattı) temin edildiğini, şehre saniyede 4.0 metre küp su verildiğini, bunun da günlük 350 bin metre küp suya tekabül ettiğini söyledi. Geçen yıl kuraklık nedeniyle Kartalkaya barajından sulama için yeterince su ayrılmadığını, bu yıl ise yaz sezonuna barajda yüzde 100 dolulukla girildiğini aktaran Sönmezler, hem sağ sahil hem de sol sahil sulaması için yeterli suyun verildiğini söyledi. Hüseyin Sönmezler, günlük sulama için verilen su miktarının 1,5 milyon metre küp olduğunu kaydetti.
Bugün itibariyle barajda 55 milyon metre küp su olduğunu, ayrıca Kartalkaya barajına Göksu havzasından günde 400 bin metre küp su takviye ettiklerini belirten Sönmezler, Gazianteplilerin her hangi bir su sorunu yaşamayacaklarını bildirdi.
Gaziantep’te kesinlikle su yetersizliğinden kaynaklanan su kesintisinin olmadığını yineleyen Sönmezler, yapılan su kesintilerinin şebeke borularındaki arızalardan, özellikle diğer altyapı kuruluşlarının imalatları esnasında içmesuyu borularına verdikleri zarardan kaynaklandığını vurguladı. Yine şehri besleyen ana arterlere denk gelen köprülü kavşak imalatlarının deplasmanı ve bağlantılarının yapılması aşamalarında zorunlu kesintiler yaptıklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE