Engelsiz Doğa Projesi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Doğa” projesi kapsamında verilen eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı.Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren...

GAZİANTEP 20.04.2015, 13:43
Engelsiz Doğa Projesi Öğrencileri Sertifikalarını Aldı
banner230
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Doğa” projesi kapsamında verilen eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı.
Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Botanik Bahçesi’nde proje çerçeveresinde otistik ve hafif derecede zihinsel engelli minik öğrencilere yaklaşık 6 ay boyunca süs bitkileri, lale ekimi ve daha bir çok konuda eğitimler verildi.
Ayrıca, engelli öğrencilerin eğitim aldığı Gaziantep Özel Eğitim ve İş Uygulama Okulu alanı içerisinde de öğrencilerin doğayla ilgili çalışma yapabilmeleri ve projenin devamlılığının sağlanması için "doğa sınıfı" oluşturuldu.
Yaklaşık 80 öğrencinin katıldığı projede eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler için Şehitkamil Kültür Merkezi’nde sertifika töreni düzenlendi.
Öğrencilerin düzenlediği gösterilerin de renk kattığı törende minikler, sertifikalarını Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı yetkililerinin elinden aldı.
Engelli öğrencilerin, toprakla rehabilite edilmesi, sorumluluk duygularını geliştirmek, çalışma deneyimi, özgüven ve arkadaşlık ilişkilerinin geliştirilmesi hedeflenen projenin, 2015-2016 yılında daha da genişletilerek daha çok öğrenciyle devam edeceği belirtildi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
21°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:32
İkindi 15:39
Akşam 18:10
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@