Düveroğlu Kültürevi’nin Açılışı Yapıldı

Şahinbey Belediyesi’nin restorasyonunu yaptığı Süleyman Düveroğlu Kültürevi törenle açıldı.Şehitler Caddesi üzerinde bulunan kültürevinin açılışına; İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Şahinbey...

Düveroğlu Kültürevi’nin Açılışı Yapıldı
banner230
Şahinbey Belediyesi’nin restorasyonunu yaptığı Süleyman Düveroğlu Kültürevi törenle açıldı.
Şehitler Caddesi üzerinde bulunan kültürevinin açılışına; İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hakan Kurt, Şahinbey Belediyesi Meclis Üyeleri, Düveroğlu ailesi ve vatandaşlar katıldı.
Açılış öncesi konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İstanbul’da yaşayan Enver Düveroğlu’nun rahatsızlığı nedeniyle 15 yıldır memleket özlemi çektiğini anlatarak, "Bundan birkaç yıl önce evi bağışladılar. Tabi bu halde değildi. Evin komple restorasyonu belediyemiz tarafından gerçekleştirildi. Şehreküstü biliyorsunuz tarihi bir bölgemiz. Kültürel varlıklarımız var. Bunların korunması ve muhafaza edilmesi de çok büyük bir önem arz ediyor. Bu nedenle evini bağışlayan hayırseverimize teşekkür ediyor, babası Süleyman Düveroğlu’nun mekanının cennet olsun diyorum" dedi.
Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın ise kültürel değerlerin tarihsel zenginlik olduğunu ifade ederek, "Bu zenginliklerimizi ne kadar yaşatabilirsek, ne kadar canlı tutabilirsek gelecek nesillere çok kıymetli emanetler bırakmış oluruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılışı yapılan ev gezildi.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273