524 Kursiyere Girişimcilik Eğitimi

Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü ilde Haziran ayı sonu itibariyle 524 kursiyere Girişimcilik Eğitimi verildiğini söyledi.Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3. Olağan...

524 Kursiyere Girişimcilik Eğitimi
banner230
Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü ilde Haziran ayı sonu itibariyle 524 kursiyere Girişimcilik Eğitimi verildiğini söyledi.
Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3. Olağan Toplantısı yapıldı. Valilik Binası Atatürk Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Siraç Ekin, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz ve STK’dan birçok üye katıldı.
Üç ayda bir Gaziantep İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında, ilin istihdam verileri, mesleki eğitim ve işsizlik sorununa çözüm arayışlarına ilişkin kurul üyelerinin görüş ve önerileri ve gelecek istihdam kurulu toplantısı için çalışmalar konusu konuşuldu.
Gaziantep Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Siraç Ekin, Haziran Ayı sonu itibariyle 31 bin 674 iş arayan başvurusu yapıldığını belirtti. Ekin, 17 bin 434 açık iş talebi alındığını, 87 bin 134 kez işsizlerin işverene yönlendirilmesi yapıldığını bildirdi. Ekin, 8 bin 474 işe yerleştirme gerçekleştirildiğini, 2 bin 709 engelli vatandaşın çalışmaya devam ettiğini, 6 bin 523 işverene ziyaret yapıldığını vurguladı.
Ekin, Gaziantep’te Haziran ayı sonu itibariyle 131 kurs açıldığını açıklayarak,”2 bin 406 kursiyer eğitim görmüş, 27 TYP açılmış, 3 bin 605 TYP katılımcısı işe girmiş, 2 bin 389 stajyer İşbaşı Eğitim Programından (İEP) yararlanmış, 21 Girişimcilik Eğitim Programı düzenlenmiş, 524 kursiyere Girişimcilik Eğitimi verilmiştir” dedi.
YORUM EKLE