Giresun’da Uzun Yaşam Tabelalara Yansıdı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 yılında yayınladığı Hayat Tabloları’nda en uzun yaşanan kentin Giresun olarak yer almasından sonra ilin girişine bu gerçeğe dikkat çeken tabelalar dikildi.Trabzon- Giresun il sınırına dikilen, üzerinde...

Giresun’da Uzun Yaşam Tabelalara Yansıdı
banner230
Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 yılında yayınladığı Hayat Tabloları’nda en uzun yaşanan kentin Giresun olarak yer almasından sonra ilin girişine bu gerçeğe dikkat çeken tabelalar dikildi.
Trabzon- Giresun il sınırına dikilen, üzerinde aksakallı güler yüzlü bir yaşlının fotoğrafı bulunan ve Türkçe, İngilizce, Arapça “ Çok Yaşadık. Siz de Görün. En Uzun Yaşanan Kent Giresun’a Hoş geldiniz” tabelası gelip geçenlerin ilgisini çekiyor.
“Sağlık Sudan, Enerji Fındıktan” sözleriyle özetlenen çok yaşamanın sırrıyla ilgili tabelada Türkiye İstatistik Kurumu, Giresun İl Özel idaresi ve Giresun Valiliği’nin logoları da yer alıyor.
Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 Hayat Tabloları’na göre 78,9 yılla Giresun Türkiye’de en uzun yaşayan insanların kenti olarak yer alıyor. Avrupa Birliği ülkelerinde yaş ortalaması 80,3 olarak kaydediliyor.
YORUM EKLE