banner271

Başkan Aksu Yapacağı Projeyi Mahalle Halkına Kendisi Anlattı

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Yeniyol mevkiinde yapılacak olan projeyi mahalle esnaflarına kendisi anlattı.Giresun Belediyesi tarafından 2015 yılı yatırımları arasından önemli bir yer tutan Yeniyol Projesi’ni gezen Başkan Kerim Aksu,...

Başkan Aksu Yapacağı Projeyi Mahalle Halkına Kendisi Anlattı
banner230
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Yeniyol mevkiinde yapılacak olan projeyi mahalle esnaflarına kendisi anlattı.
Giresun Belediyesi tarafından 2015 yılı yatırımları arasından önemli bir yer tutan Yeniyol Projesi’ni gezen Başkan Kerim Aksu, esnaflarla ve mahalle sakinleri ile çalışmaları değerlendirdi. Sagae Caddesi girişinden yürüyerek çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Kerim Kerim Aksu, esnaflara ve mahalle sakinlerine proje hakkında bilgi verdi. Başkan Aksu “Sahil yolundan girdiğimizde Sagae Caddesi ile Sütlaş Köprüsü’ne kadar olan bölümü kısa sürede asfaltlayacağız. Yeniyol Projesi olarak isimlendirdiğimiz proje, Sagae Caddesi, Yeniyol, Orhan Yılmaz Caddesi ve İnönü Caddesi’ni takip ederek Valilik Binası önünden Sahil Yolu’na bağlanacak. Bu güzergahta elektrik direkleri kaldırılıp, enerji hatları yer altına alınıyor. Gecikmemizin nedeni doğalgaz çalışmasıdır. Yeniyol Projesi’ni 2015 yılında bitireceğiz. Bir ayda 6 kilometre olan yolu, yaklaşık 100 dönümlük asfalt yapacağız“ dedi.
Esnafların ve vatandaşların sorularını yanıtlayan Aksu "Yeniyol’a esaslı bir proje yaptık. 30 yıl sonra yapılan bu proje ile bölge modern bir işlev kazanacak. Artık kaldırımların işgal edilmesine izin vermeyeceğiz. Bu projede en fazla araç parkı konusu soruluyor. Biz bölgeye 200 araçlık otopark yaptık. Yeni bir park alanı daha oluşturuyoruz. Evinin önüne değil 100 metre ileriye park yapacağız. Yollar, kaldırımlar araç için değil insan içindir. Biz insana yatırım yapıyoruz. Esnafımızın, vatandaşımızın görüşlerini alıyoruz. Sizlerden de çalışmalarımıza destek bekliyoruz. 2015 yılında 2 büyük projemizi daha başlatacağız. Yeniyol Projesi’nin belediyemize maliyeti yaklaşık 6 milyon lirayı geçecektir“ diye konuştu.
YORUM EKLE