Zeka Oyunları Çocukların Gelişimine Yardımcı Oluyor

Eskişehir’de faaliyet gösteren zeka oyunları dükkanını işletmecisi Ali Arı, çocukların zeka gelişimi için velilere tavsiyelerde bulundu.Çocukların gelişimindeki eksiklikleri bilerek dükkanı açtığını anlatan Arı, "Genellikle çocukların...

ESKİŞEHİR 05.08.2015, 08:44
Zeka Oyunları Çocukların Gelişimine Yardımcı Oluyor
banner230
Eskişehir’de faaliyet gösteren zeka oyunları dükkanını işletmecisi Ali Arı, çocukların zeka gelişimi için velilere tavsiyelerde bulundu.
Çocukların gelişimindeki eksiklikleri bilerek dükkanı açtığını anlatan Arı, "Genellikle çocukların sorunları çıktığı zaman çözüm arıyoruz. Bu oyunlar ile IQ seviyesi yükseliyor. IQ yükseldiği zaman sorunlar oluşmayacak. Fazladan bir bütçe oluşturmuyoruz. Zaten ebeveynler bir oyuncak kamyon alıyor. Çocuklar bununla sadece üzerinde kum taşımaya çalışıyor. Bende diyorum ki o bütçe ile eğitsel bir oyun alın, çocukların zeka gelişimine de yardımcı olsun. Bu dükkana pozitif bir katkı sunmayan hiçbir oyun giriş yapamıyor. Öncesinde ben test ediyorum. Matematik gibi dersler zaten okullarda öğretiliyor. Günlük yaşam için bu oyunlar çok fazla katkıda bulunuyor. Oyunlar çocukların hem kendilerine hem de çevrelerine büyük katkı sağlıyor" dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 11 Aralık 2019
İmsak 06:14
Güneş 07:42
Öğle 12:39
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@