Yağışlı Havalar Taksicilere Yaradı

Son zamanlarda Eskişehir’de etkisini sürdüren yağışlı havalar taksicilerin yüzünü güldürdü.Yağışlı havalarda taksileri tercih eden Eskişehirliler, bu esnafın işlerini arttırdı. Havaların yağmurlu olduğu zamanlarda aileler tarafından...

Yağışlı Havalar Taksicilere Yaradı
banner230
Son zamanlarda Eskişehir’de etkisini sürdüren yağışlı havalar taksicilerin yüzünü güldürdü.
Yağışlı havalarda taksileri tercih eden Eskişehirliler, bu esnafın işlerini arttırdı. Havaların yağmurlu olduğu zamanlarda aileler tarafından taksilerin tercih edildiğini anlatan sürücü Abdurrahman Güvenir, "Yağışların olduğu saatlerde özellikle dışarıda kalanlar en yakın taksiye binmek, bir an önce evine, iş yerine gitmek istiyor. Son yağışlar bizim işimize hayli yaradı. Sıcaklarda ise vatandaşlar klimalı araçları tercih ediyor. Binmeden önce klimanın olup olmadığını soruyorlar. En yoğun olduğumuz zamanlar ise akşamüstü oluyor. Mesai çıkışlarında yoğunluk daha fazla oluyor" dedi.
"KORSAN TAKSİYE BİNMEYİN"
Taksi tercihinde tavsiyelerde de bulunan bir diğer sürücü Hikmet Sıram ise, "Sigara içilmeyen, temiz araçların tercih edilmesi iyi olur. Korsan taksilere binmesinler. Duraklardan çağırsınlar. Vatandaş için de korsan taksiler sorun oluşturabiliyor. Unuttukları eşyaları bulamazlar. Biz de öyle bir durum olduğunda ise durak aracılığı ile eşyalarına ulaşabilirler" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE