Yabancı Öğrencilerin Ankara Gezisi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Almanya Frankfurt Belediyesi ile düzenlediği Uluslararası Gençlik Kültürel Etkileşim Programına katılan yabancı öğrenciler için Ankara gezisi düzenledi.Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği...

Yabancı Öğrencilerin Ankara Gezisi
banner230
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Almanya Frankfurt Belediyesi ile düzenlediği Uluslararası Gençlik Kültürel Etkileşim Programına katılan yabancı öğrenciler için Ankara gezisi düzenledi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği gezide öğrenciler, önce Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Mozoleye çelenk koyan öğrenciler, daha sonra Anıtkabir’deki müzeyi gezdiler. Savaşların canlandırıldığı bölümleri heyecanla izleyen yabancı öğrenciler, Atatürk’ün çalışma masasının bulunduğu bölümde rehberin, “Buradaki Atatürk’ün Balmumu Heykelini Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptı” şeklindeki konuşması karşısında önce şaşırdılar, sonra da kendisi ile tanıştıkları için oldukça mutlu oldular.
Yabancı öğrenciler, Ankara gezisine, Devlet Resim ve Heykel Müzesi ile devam ettiler. Ankara Kalesi’ne de çıkan öğrenciler, gezi boyunca Türkiye tarihi hakkında yeni bilgilere ulaştılar.
YORUM EKLE