Tiyatro Anadolu’nun Yeni Oyunu: “İntiharın Genel Provası”

Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olan Tiyatro Anadolu, “İntiharın Genel Provası” adlı yeni bir oyunla Eskişehirli sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Sırp kara mizah ustası Duşan Kovaçeviç’in yazdığı ve çevirmenliğini...

Tiyatro Anadolu’nun Yeni Oyunu: “İntiharın Genel Provası”
banner230
Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olan Tiyatro Anadolu, “İntiharın Genel Provası” adlı yeni bir oyunla Eskişehirli sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Sırp kara mizah ustası Duşan Kovaçeviç’in yazdığı ve çevirmenliğini Bilge Emin’in yaptığı oyunun yönetmenliğini Enis Yıldız, dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Nalan Türkoğlu, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, ışık uygulamasını Hüseyin Tokyol, Metin Anık, Bilal Çetinkaya ve Ramazan Diri, müziğini ise Furkan Aktakka yapıyor. Oyunculuklarını Berk Kırlak, Arif Pişkin, Ozan Karaahmet ve Simten Demirkol’un üstlendiği “İntiharın Genel Porvası”, savaş sonrası mutsuz bir mimarın intihar denemesi üzerine başlıyor. Oyunda yaşananlar ve oyuna konu olan politik atmosfer nesnel ve fantastik bir bakış açısıyla ele alınıyor.
“İntiharın Genel Provası”, 17 Nisan Cuma günü saat 19.00’da Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Oda Tiyatrosu Salonu’nda yapılacak ilk gösterim ile seyircisiyle buluşacak.
YORUM EKLE