Tepebaşı’nda Çöp Çıkarma Saatleri Uyarısı

Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşların çöp çıkartma saatlerine duyarlılık göstermesinin önemli olduğununu açıklayarak, belirlenen saate duyarlı olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.Tepebaşı Belediyesi’nin...

Tepebaşı’nda Çöp Çıkarma Saatleri Uyarısı
banner230
Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşların çöp çıkartma saatlerine duyarlılık göstermesinin önemli olduğununu açıklayarak, belirlenen saate duyarlı olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
Tepebaşı Belediyesi’nin sorumluluk alanında yer alan mahallelerde, çöpler her akşam 19.00- 21.00 saatleri arasında ev veya iş yerlerinin önüne çöp ve atıklar için kullanılan poşetlerle çıkarılıyor. Temiz bir yaşam alanı için belirlenen saatler arasında çöp çıkarılmasına uyulmasını isteyen yetkililer, okul ve cami köşelerine, otobüs ve minibüs duraklarına, boş arsalara, park eden araçların altına veya arkasına çöp atılmamasına da özen gösterilmesini istedi. Çöplerin başta sinek ve böcek olmak üzere tüm haşerelerin, sağlığımızı tehdit eden mikropların yaşam alanlarını oluşturduğu belirtilerek, şu açıklama yapıldı:
“Tepebaşı bölgemizdeki mahallelerde çöplerinizi her akşam 19.00- 21.00 saatleri arasında ve poşet içinde, ağızları açılmayacak şekilde kapınızın önüne çıkarınız. Çöp toplama programına aykırı olarak bu saatler dışında çöp çıkaranlara cezai işlem uygulamak istemeyiz. Zamansız çıkartılan ve gelişi güzel market poşetleri ile atılan çöplerin kent temizliği ve sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Herkes sağlıklı, çağdaş bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Birlikte yaşadığımız komşularımızın en temel hakkına saygı duyalım.”
YORUM EKLE