Sualtı Dünyası Yaz Okulu Başladı

Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde yer alan Eti Sualtı Dünyası’nda Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Sualtı Dünyası Yaz Okulları başladı.Büyükşehir Belediyesi Sualtı Yaz Okulu etkinliklerinden...

Sualtı Dünyası Yaz Okulu Başladı
banner230
Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde yer alan Eti Sualtı Dünyası’nda Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Sualtı Dünyası Yaz Okulları başladı.
Büyükşehir Belediyesi Sualtı Yaz Okulu etkinliklerinden biri olan “Balık Besleme” konulu ders çocuklardan büyük ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde yer alan Eti Sualtı Dünyası’nda Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Sualtı Dünyası Yaz Okulları başladı. Eti Sualtı Dünyası’nda Balık Besleme derslerine katılan öğrenciler Su Ürünleri Mühendisleri eşliğinde uygulamalı olarak balık beslemenin tüm detaylarını öğreniyorlar.
Balık Besleme derslerine katılan Ege Karasu, “Sualtında yaşayan canlıların da beslenmeye hakları var. Burada almış olduğumuz dersler ile evde beslediğimiz balıkların bakımını daha kolay ve sağlıklı yapabileceğiz” dedi.
Betül Barın ve Kübra Kaya da, sualtı canlılarının beslenmelerini çok merak ettiklerini ifade ederek, “Evimizde balık besliyoruz. Burada öğrendiğimiz bilgiler sayesinde balıklarımızı doğru ve sağlıklı beslemiş olacağız” dediler.
YORUM EKLE