Şarkılar Türkan Saylan İçin Söylendi

Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Şef İnci Çayırlı yönetiminde düzenlediği konser, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan’ın anısına gerçekleştirildi.ÇYDD Eskişehir Şubesi ile...

ESKİŞEHİR 20.04.2015, 15:21
Şarkılar Türkan Saylan İçin Söylendi
banner230
Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Şef İnci Çayırlı yönetiminde düzenlediği konser, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Türkan Saylan’ın anısına gerçekleştirildi.
ÇYDD Eskişehir Şubesi ile ortaklaşa olarak Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere ilgi çok büyüktü. Salonu dolduran izleyiciler, yaklaşık iki saat boyunca İnci Çayırlı ve korosuna eşlik ettiler. Türkan Saylan’ın anıldığı konserde bir konuşma ÇYDD Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen, “Bu anlamlı günü bizlerle paylaştığınız için minnettarım. Türkan Saylan’ın ölümünün 6. yılında sizlerle birlikteyiz. Ülkemizin içinde bulunduğu tablonun çok aydınlık olmasını diliyorum” dedi.
Konserde birde sürpriz gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta doğum gününü kutlayan İnci Çayırlı için hazırlanan pasta, sahneye alınarak Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç eşliğinde kesildi. Çayırlı, “İyi ki müzik var. Bu bana harikulade bir sürpriz oldu. Başkanım, sizi seviyorum, iyi ki varsınız” diyerek duygularını belirtti. Ardından Başkan Ataç da koroya dahil olarak, hep birlikte “Samanyolu” şarkısını söylediler.
Konser, “Hoş Gelişler Ola” türküsüyle sona ererken, Başkan Ataç, Çayırlı’ya çiçeğini takdim etti. Ataç, “Öncelikle Türkan Hoca’yı saygıyla anıyorum. Bilim insanı olarak çok büyük hizmetleri var. O kadar çok söylenecek şey var ki çok ciddi bir Cumhuriyet kadınıydı. Kız çocuklarının okuması için çok çaba sarf etti. Kendisini tekrar saygıyla anıyorum. Ben İnci Hoca’ma, saz üstatlarıma ve korodaki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 16 Aralık 2019
İmsak 06:16
Güneş 07:45
Öğle 12:41
İkindi 15:07
Akşam 17:28
Yatsı 18:51

Gelişmelerden Haberdar Olun

@