Namaz Kılmayı Öğreten Sesli Seccade

Namaz kılmayı öğreten ve namaza yeni başlayanlarla çocuklar için kolaylık sağlayan sesli seccadeye özellikle gurbetçilerin yoğun talep gösterdiği belirtiliyor.Sesli seccade namaza yeni başlayanlar ya da eksikleri olan vatandaşlara namaz kılmayı...

ESKİŞEHİR 30.07.2015, 16:05
Namaz Kılmayı Öğreten Sesli Seccade
banner230
Namaz kılmayı öğreten ve namaza yeni başlayanlarla çocuklar için kolaylık sağlayan sesli seccadeye özellikle gurbetçilerin yoğun talep gösterdiği belirtiliyor.
Sesli seccade namaza yeni başlayanlar ya da eksikleri olan vatandaşlara namaz kılmayı öğretiyor. Özellikle de çocuklar için iyi bir öğretici olan bu seccadelere yoğun ilgi var. Mp3 tarzında tasarlanmış cihazın içerine bütün namaz vakitleri yüklenmiş durumda. Vatandaşlar kılmak istedikleri vaktin yazdığı tuşa basıp namazlarını kılabiliyorlar. İstiklal mahallesi Reşadiye esnafı sokak üzerinde bulunan hac malzemeleri satan dükkan sahibi Yusuf Gökçe, cihazın yeni çıkan versiyonlarında Ayet’el Kürsi ve Yasin-i Şerif özelliğinin de var olduğunu belirtti. Gökçe, “Tuşa bastığınız zaman baştan sona kadar Yasin suresini dinleyebilirsiniz veya kitaptan takip edebilirsiniz” dedi.
“YAZ AYLARINDA ESKİŞEHİR’E GELEN GURBETÇİLERİMİZDEN YOĞUN TALEP VAR”
Yaz aylarında yurt dışından memleketlerine gelen vatandaşlarda çocukları için namaz öğreten seccadeye yoğun ilgi gösteriyor. Gurbetçi vatandaşlar yurt dışında çocukların İslam dinini rahatlıkla yaşayamadıkları düşüncesi ile namazı öğrenmeleri için bu seccadelerden alıyorlar. Yurt dışından gelen vatandaşlarımızın bu seccadeye yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Gökçe, “Yaz aylarında Eskişehir’e gelen gurbetçilerimizden yoğun talep var. Gelmişken memleketimizden alalım veya paramız memleketimizde kalsın düşüncesiyle buradan seccade alıyorlar” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:31
İkindi 15:10
Akşam 17:34
Yatsı 18:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@