Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Kıss, Başkan Büyükerşen’e Ziyaret Etti

Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kıss, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kıss, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Başkan Büyükerşen’i...

Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Kıss, Başkan Büyükerşen’e Ziyaret Etti
banner230
Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kıss, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
Macaristan Ankara Büyükelçisi Gabor Kıss, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Başkan Büyükerşen’i ziyareti sırasında Türkiye ve Macaristan arasındaki ilişkiler hakkında fikir alışverişinde bulunan Kıss, “İki ülke arasında sanayi alanında ticaretimiz çok iyi bir sistem ve işbirliği ile sürdürülüyor. Geleceği şimdiden inşa etmeliyiz. Macaristan halkı Türkiye’yi çok seviyor. Eskişehir modern, çağdaş ve sanat dolu bir kent özelliği taşıyor. Eskişehir ile kardeş şehir ilişkilerinin kurulması arzu ediyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, Macaristan ile Türkiye arasındaki dostane ilişkilerin sağlam temellere dayandığını ve bu ilişkileri daha da ileriye taşımak istediklerini vurguladı. Büyükerşen, kardeş şehir teklifinden büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.
YORUM EKLE