Kulüp Öğrencilerinden Görülmemiş Tanıtım Filmi

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü (SMK) üyesi öğrenciler tarafından daha önce görülmemiş tarzda bir tanıtım filmi yayınlandı. Öğrenciler, tanıtımlarını bir animasyon filmi olarak paylaştılar.SMK üyeleri yaklaşan Sosyal Medyada...

ESKİŞEHİR 20.04.2015, 13:46
Kulüp Öğrencilerinden Görülmemiş Tanıtım Filmi
banner230
Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Kulübü (SMK) üyesi öğrenciler tarafından daha önce görülmemiş tarzda bir tanıtım filmi yayınlandı. Öğrenciler, tanıtımlarını bir animasyon filmi olarak paylaştılar.
SMK üyeleri yaklaşan Sosyal Medyada İletişim Tasarımı Zirvesi (SMİT SUMMİT) etkinliği öncesinde hazırlıklarına hız vermeye başladı. Bu noktada tanıtım filmleri yayınlayan kulüp öğrencileri, filmlerinde sosyal medyanın yok olmasını konu edindi. İlk tanıtım filminde “Sosyal medyayı kim kurtaracak?” sorusu üzerinden bir çekimler yapan kulüp üyeleri, ikinci filmini de kısa bir süre önce yayınladı. Üyeler, daha önce kulüplerde görülmeyen bir tarzda bir tanıtım filmi paylaştılar.
KULÜP TARAFINDAN BİR ANİMASYON FİLMİ HAZIRLANDI
Kulüp öğrencileri, daha önce hiçbir kulüp tarafından yapılmayan bir şekilde, tanıtımlarını hazırladıkları animasyon filmiyle gerçekleştirdiler. Öğrencilerin paylaştıkları animasyon filmi, etkinliğin ilk tanıtım filminin devamı niteliği taşıyor. Animasyon filminde, yok olan sosyal medyanın, sosyal medya şovalyeleri tarafından kurtarılması konu edildi.
Yayınlanan animasyon filmini seslendiren Radyo A Haber Direktörü Serdar Lütfi Yiğit, ilk defa bir kulüp tarafından böyle bir tanıtım yapıldığını söyledi. Daha önce animasyon filmi olarak bir çalışma görmediğini bildiren Yiğit, bu animasyonun diğer kulüplere örnek olması gerektiğini belirtti. Yiğit, “Kulüp öğrencileri daha önce de bir tanıtım filmi çekmişlerdi. Sonra Emre Karacan bu animasyonu hazırlamış. Benden de rica etti bende seslendirmeye yardımcı oldum. Daha önce böyle bir tanıtım filmi görmedim. Bayağı iyi bir çalışma olmuş. Ben ilk defa bir öğrenci kulübünde böyle bir çalışma görüyorum. Başarılı bir animasyon olmuş. Üniversitemizin bütün kulüpleri bence güzel çalışmalara imza atıyorlar. Fakat Sosyal Medya Kulübü, biraz daha fazla emek vermiş. Bir tanıtım filmi kampanyası, arkasından animasyon. Gerçekten SMK iyi çalışmalar ortaya koyuyor. Umarım ki diğer kulüpteki arkadaşlar da böyle başarılı çalışmalar ortaya koyarlar” dedi.
“TANITIM FİLMLERİMİZDE FARKLILIK OLUŞTURMAK İSTEDİK”
Sosyal Medya Kulübü Başkan Yardımcısı Gökçe Ulutaş ise, SMİT SUMMİT etkinliklerinde her sene iş dünyasından önemli isimleri ağırladıklarını aktardı. Bu yıl iki tane tanıtım filmi çektiklerini ifade eden Ulutaş, çalışmalarda kulüp öğrencilerinin emeğinin çok fazla olduğunu belirtti. Ulutaş, “Öğrenci kulüpleri her zaman tanıtım filmleri çekiyor ve hiç birisi animasyon şeklinde tanıtım filmi yapmadılar.Sosyal Medya Kulübü zaten “Standartlaşmış kulüp anlayışından çıkın” sloganıyla kuruldu. Biz de tanıtım filmlerimizde bu farkındalığı ortaya koymak ve farkındalık oluşturmak istedik. İkinci tanıtım filmimiz animasyon şeklinde çıktı ve burada da konuklarımız sosyal medyayı kaçıran canavarı yok ederek, sosyal medyayı etkinliğimize taşıdılar. Biz de onları sosyal medya şövalyeleri olarak ilan ettik. Aldığımız geri dönüşlerde de bunun başarıya ulaşmış olduğunu gördük. Başta kulüp üyeleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
açık
Namaz Vakti 20 Kasım 2019
İmsak 05:56
Güneş 07:22
Öğle 12:32
İkindi 15:09
Akşam 17:32
Yatsı 18:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@